5f69d45807e21obrazek.png
Foto: Shutterstock

Vlaďka, 65 let

5f69d686a2597obrazek.pngMám plnou poličku nejrůznějších krémů, které vždycky někde dostanu, ale ani je neotevřu. Jediné, co celý život používám na obličej, je sádlo. Mám suchou pleť, takže na něj nedám dopustit. Používám ho místo krému – jen velmi tenkou vrstvičku. Jednou týdně si namažu větší vrstvu a nechám působit delší dobu jako pleťovou masku. Kdysi mi to doporučila moje kamarádka. Sice to není žádný zázrak, díky kterému bych měla pleť bez vrásek, ale na ty platí stejně akorát tak botox.

Žaneta, 35 let
5f69d586deb3aobrazek.pngJá si v poslední době nemůžu vynachválit růžovou pleťovou vodu. Čím jsem starší, tím v kosmetice ubírám. Dřív jsem na sebe patlala všechno možné, ale teď si vystačím právě s pleťovou vodou a hydratačním krémem. Vodičku používám dvakrát denně – nastříkám ji na tampónek a jemně přejedu obličej. Je to takový můj rituálek, po kterém mám pleť svěží a jakoby nacucanou.

Viktorie, 26 let
5f69d57a3a442obrazek.pngNa péči o pleť jsem docela lempl, ale jak stárnu, uvědomuju si, že to bude potřeba čím dál tím víc. Teda pokud budu chtít nějak vypadat. Nicméně se každý den minimálně odlíčím a vyčistím si pleť. Používám k tomu čisticí kartáček, se kterým je to docela zábava, protože mi pleť zároveň masíruje.

Hana, 40 let
5f69d53d67342obrazek.pngŽivot mi změnil face roller! Jde o speciální váleček, který pochází z tradiční čínské medicíny. Vyrábí se z minerálů a masíruje se s ním obličej. Večer si na očištěný a navlhčený obličej dám kapku vyživujícího oleje, nejčastěji s konopím, a potom si válečkem několik minut masíruju pleť. Je to hrozně uklidňující a řekla bych, že je to i na obličeji vidět. Mám ho pevnější. 

Alžběta, 32 let
5f69d548920daobrazek.pngPřed několika lety jsem si oblíbila ranní pleťové masky a ty se staly nedílnou součástí mojí péče. Nezvládám to úplně každý den, ale třikrát týdně ano. Nanesu si masku a jdu si uvařit kafe, nechávám působit tři minuty a smyju. Potom dávám klasicky krém, make-up atd. Přijde mi, že ranní maska pleť prozáří a připraví ji na další produkty. Doporučila mi to moje kosmetička.

Dominika, 51 let
5f69d5586f0a6obrazek.pngMám už svoje léta a suchou unavenou pleť. Dřív jsem to řešila jen Indulonou, ale pak jsem si řekla, že mám peníze na to, abych se o sebe víc starala. Začala jsem proto chodit na hloubkové čištění pleti ke kosmetičce. Jednou měsíčně tam strávím příjemnou hodinku, kdy relaxuju a nechám, aby se o mě někdo staral. A protože mám sušší pleť, koupila jsem si domů galvanickou žehličku. Je to moc příjemná procedura, kterou provádím asi jednou měsíčně. Zapálím si u toho aromalampu a vyžehlím si obličej. Je potom krásně nacucaný.

Sandra, 29 let
5f69d56800992obrazek.pngDřív jsem se snažila praktikovat dvanáctikrokový rituál krásy podle korejských žen, ale radši se večer podívám na film nebo si přečtu knížku než trčet půl hodiny v koupelně. Takže jsem to dost zkrouhla. Ráno se osprchuju, pod denní krém si dávám kyselinu hyarulonovou a nanesu make-up. Při cestě do práce si v autě cvičím obličejovou jógu, což jde vzhledem k počtu strašných řidičů úplně snadno. Večer po sprše si tělo natřu kokosovým olejem, obličej si odlíčím, dám na něj zase kyselinu a noční krém. Jednou týdně nebo jednou za čtrnáct dní – jak si vzpomenu, si udělám zábal na vlasy z olivového oleje, který nechávám působit asi půl hodiny. Potom olej opláchnu a vlasy umyju šamponem.

Čtěte také: 

Reklama