Také se v lednu cítíte vyčerpaní, unavení a nechce se vám nic mimo spaní, lenošení odpočívání proložené do úst vzetím něčeho velmi dobrého k snědku? Tak to jsme na tom asi podobně. Těžký rozjezd cítím asi na začátku každého roku.

Všechno trvá dlouho, a ještě se musím přemlouvat, abych opravdu začala... Říkala jsem si, chtělo by to NĚCO, nějaký života budič, který by konečně nahodil motory přepnuté na klidový režim. :-)

V již mnohokráte zmiňované knize o feng šuej od Lillian Too je jedna kapitola, ke které se dost často vracím. Má krásný, tajuplný název a zřejmě přišel její čas!

energie

Základní rituál v hodině draka

Už jen ten název pokaždé způsobí, že se mi samovolně zdvihne obočí v očekávání. :-) Je to popis techniky, která se skvěle hodí pro tento čas. Pojednává o tom, že mnoho síly a energie čerpá náš domov také z půdy, na které stojí. Kdykoliv se doma cítíme unavení, přetížení či vysátí, je to podle feng šuej nahromaděnou jinovou energií.

Tento prastarý rituál je založený především na víře a také na vaší představivosti. S úctou k myšlenkám někoho jiného se vás s ním nyní pokusím seznámit. 

Lillian Too zde píše: Představte si, že pod vaším domovem je základový kabel, který připomíná mohutný trubicový kořen spojující jeho střed s útrobami Země. Myslete na něj jako na tlustý kořen, který sahá hluboko do půdy a vysílá vzhůru tisíce kořínků, čerpajících energii ze Země a dodávající ji k vám domů. 

Podle této vizualizace si můžete celkem snadno oživit či doplnit stagnující energii vašeho domova. Tento rituál přivádí mocnou energii ze země, která je matkou živitelkou nás všech - vše z ní pochází a vše se do ní jednoho dne navrátí (aneb jak praví bible - pomni, člověče, že prach jsi a v prach se obrátíš). Prováděním této techniky také posílíte vztahy mezi obyvateli vašeho domova, což není nikdy na škodu. :-)

Představte si, že se tento energetický kořen propojí s prazákladem, zemským jádrem, a je schopen přečerpávat jeho energii přímo k vám. Jako základový kabel, schopný vyrovnávat čchi u vás doma tím, že dodává základové energii domu sílu a svěžest. Principielně jako energie elektrická, kterou také nevidíte, ale víte o ní.

Jak nám může tento rituál pomoci a kdy ho provádět?

Toto posílení je skvělé, pokud nabudete dojmu, že celý svět je proti vám, pokud se cítíte nemilovaní a potřebujete přátele. Základní rituál vytváří velice útěšnou energii, kdykoliv procházíte obdobím deprese, nebo máte víc problémů se svými vztahy, než by se slušelo. Je třeba ho provádět časně ráno v hodině draka (je právě 14.50 a já konečně chápu, proč mi to před chvíli zoufale nešlo) mezi sedmou a devátou. Tehdy je podle feng šuej nejúčinnější. 

Možnou komplikací v provádění tohoto rituálu mohou být blízké stromy, které svými kořeny mohou narušovat  neviditelné základové kabely a způsobují, že jeho obyvatelé zažívají vratkost a nerovnováhu. Výsledkem je pak ztráta  podpory kolegů a přátel. Vycítíte-li takovou situaci, doporučuje Lillian T. postavit se v hodině draka před svůj dům, zhluboka se nadechnout, natáhnout obě ruce před sebe a představit si, jak se náš základový kabel plní velmi jasným žlutým světlem až doputuje ze samotného nitra Země do základů střední části vašeho domu. V duchu spatříte, jak se základy rozzáří, když se jich dotkne vaše vědomí. Potom se snažte vycítit, jak vzhůru do vašeho domova proudí energie a stabilizuje jej. Zkuste si na pár chvil vytvořit představu vašeho domova propojeného spletí zářících kořenů až do zemského jádra a zároveň myslete na to, že tímto rituálem posilujete svůj domov základovou energií samotné země. 

Základní rituál prováděný nejlépe v ranní hodině draka tak dokáže dodat vašemu domovu stabilitu a vnáší zpět do vašich (našich) životů štěstí dobrých vztahů. Co si přát víc?

Reklama