Prožíváme obzvláště náročné období. Kromě obvyklých starostí s rodinou, domácností či pracovními úkoly teď řešíme i problémy související s pandemií koronaviru. Ta s sebou přináší nejen zvýšené obavy o zdraví, či dokonce o život, ale také plno dalších stresových faktorů. Někdo se o svou práci obává, jiný jí má naopak více, než obvykle, například přetížení zdravotníci. Je stres na denním pořádku i u vás? Tak pozor!
605c9cde825fdobrazek.png
Stres ubližuje duši i tělu

V malých dávkách je stresová reakce pro tělo přirozená a dokonce nám může i pomoci pracovat efektivněji. Jenže přetrvávající stres působí přesně naopak. Vyčerpává naše energetické rezervy, takže jsme málo výkonní, unavení, podráždění a ztrácíme chuť do života. Ani spánek není tak kvalitní, jak bychom potřebovali, častěji trpíme nespavostí.

Pokud stresu podléháme delší dobu, může se stát chronickým. S tím je spojena řada vážných onemocnění. Například hypertenze (vysoký krevní tlak), srdeční choroby, cukrovka, deprese a vyhoření.

Rychlý test vám udělá jasno

Přerůstá stres přes hlavu i vám? Máte se obávat o zdraví? Následující otázky vám mohou pomoci zjistit, jak moc stres ovlivňuje váš život. Pokud na většinu z nich zodpovíte “ano”, je na čase začít s tím něco dělat.

 1. Ráno se mi těžko vstává a myšlenky na to, co všechno musím zvládnout, mě tíží.
 2. Jsem náchylnější k nemocem a/nebo pociťuji bolesti.
 3. V poslední době se rychleji naštvu a cítím se otrávený/á svým okolím.
 4. Mám problém se uvolnit a “vypnout”
 5. Připadá mi, že se vyhýbám kontaktu s ostatními lidmi, protože je toho na mě často příliš moc.
 6. Ztratil/a jsem radost z každodenních činností.
 7. Cítím se emočně vyčerpaný/á.
 8. Mám problémy se soustředit.
 9. Cítím se tělesně vysílený/á a vyčerpaný/á.
 10. Pochybuji o smyslu úkolů, které mě potkávají v každodenním životě.
 11. Dělám chyby častěji než dříve.
 12. Mám problémy s rozhodováním.
 13. Spím neklidně a častěji se budím.
 14. Občas mě přepadají myšlenky “se vším praštit”.

První pomoc z přírody

Pokud vám test pomohl odhalit to, co už asi dávno tušíte, a tím pádem patříte do ohrožené skupiny, je na čase svému tělu pomoci stres lépe zvládat. Jedno z nejrychlejších, nejbezpečnějších a nejsnazších řešení naleznete v přírodě. V nenápadné rostlině jménem rozchodnice růžová (Rhodiola rosea).

Svoje jméno nedostala podle barvy květů, ale podle vůně růží, kterou vydává její kořen, jemuž se také přezdívá zlatý. Klinickým hodnocením bylo prokázáno, že extrakt z něho snižuje vyplavování stresových hormonů a současně na molekulární úrovni zvyšuje produkci energie v buňkách. Není tedy divu, že je bylina po tisíciletí využívána nejen tradiční čínskou medicínou nebo naším lidovým léčitelstvím, ale oblíbila si ji i moderní fytomedicína. Jedním z přírodních léků s obsahem extraktu z kořene rostliny Rhodiola rosea je Vitango®.

Méně stresu a více energie

Přírodní lék Vitango® od předního světového výrobce fytofarmak (léků rostlinného původu) Schwabe Pharmaceuticals, působí už při samotném vzniku stresové situace.

Normalizuje produkci stresových hormonů adrenalinu i kortizolu pro více klidu a vyšší odolnost vůči stresu. Tím může ulevit od projevů stresu jako je:

 • zvýšený krevní tlak a tepová frekvence
 • špatné soustředění
 • úzkost, neklid a podrážděnost

Zvyšuje množství energie v buňkách, což vede k lepší fyzické výkonosti

 • pomáhá ulevit od únavy a vyčerpání
 • může pomoci zmírnit syndrom vyhoření

Tímto se extrakt z rostliny významně odlišuje od přípravků, které působí spíše na náladu a mají uklidňující účinek.

Ke zvládání stresových situací s větší vyrovnaností a dostatečným množstvím energie stačí užívání dvou tablet Vitango® denně. Jsou velmi dobře snášeny a nemusíte se obávat ani rizika návyku nebo možné interakce s jinými léky.
605c9cbf6163fobrazek.pngVitango 200 mg potahované tablety je lék s obsahem suchého extraktu WS® 1375 z kořene rozchodnice růžové (Rhodiola rosea) k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.

Více na VITANGO.CZ
605c9ccbda008obrazek.png

Reklama