Které místo je pro čtenářku s nickem Risina bohem obdařené, to už se dozvíte, když kliknete na její příspěvek, jehož součástí je i poutavá fotografie.

Moje „místo bohem obdařené“ není nedostupné,  podstatě ho máme za humny a byla jsem na něm už několikrát. Pokaždé tam ale najdu něco nového a vždy tam cítím klid, mír a něco jako „boží přítomnost“.

Jedná se o zříceninu hradu Oybin ve stejnojmenném lázeňském městečku. Je v Německu, kousek od Žitavy, ale jeho historie je spjata s českými králi a šlechtici, jak tomu je na mnoha místech v  Trojzemí Nisa - trojúhelníku na rozhraní Německa, Polska  a České republiky.

Do Oybinu se můžete vypravit autem, ale mnohem lepší je jet ze Žitavy vláčkem – úzkokolejkou, která se šplhá do kopců malebnou lesnatou krajinou. Sportovně založení jedinci mohou jet na kole – z Hrádku nad Nisou je to příjemný výlet. Celý areál hradu se dá obejít za hodinu, ale radši počítejte s delším časovým úsekem, abyste si v klidu na chvíli sedli na lavičku mezi zdmi chrámu - s výhledem na oblohu a stromy je to opravdu úžasné místo na posezení, rozjímání a přemýšlení...

Risina

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

obr

_____________________

Zajímavé místo, přiznám se, že o něm slyším poprvé. Ale jelikož jste tak hezky popsala cestu (za což určitě nejen já děkuji (eme), určitě se tam vypravím (e)
Krásný den a děkuji za příspěvek i fotografii
Saša

Téma dnešního dne: Místo, kam bych se chtěla podívat

  • Pište prosím nanejvýš jedno, dvě místa – opravdu ty nej…
  • A proč právě tam, co vás na tom místě fascinuje?
  • A pokud jste na nějakém svém vysněném místě už byly, pošlete i fotografii (jednu, dvě)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme dárkem - také vonícím dálkami. :)

dd

Reklama