Krásný voňavý příspěvek přišel také od čtenářky řinky. A kdo nebo co ji voní nejvíc? To se dozvíte, když kliknete.

Vůně nás osloví již při prvním nadechnutí.Nevím jestli se to dá nazvat vůní,určitě by se to tak nazvat nedalo.S čím jsem si ale naprosto jistá,tak vůně prvního mléka od maminky tak ta to určitě byla jen si to bohužel nepamatujeme.Co si ale pamatuji je vůně mojí maminky,nedokážu popsat jak voněla ale při pohledu na fotografii mi tato vůně občas vyvstane.Tu vůni bych poznala mezi všemi vůněmi světa, jen kdyby to bylo možné.Tatínkovi ruce byly také voňavé,voněly těžkou drsnou prací a tabákem.

Mám ráda vůni pryskyřice a hub,připomínají mi les, a vůně lesa mi připomíná sběr borůvek, hub,lesních jahod se smetanou,nudle s mákem,tyto poslední dvě vůně miluji dodnes a ty mi zase připomínají dětství .

Posečené louky ,mísící se vůně kvetoucích stromů na jaře,tak voněli mé první lásky.Krásně voněla i zem za vlahých večerů.Abych pravdu řekla tak to je vůně,která na mě účinkuje spolehlivě každé jaro, jen bohužel bez těch lásek.

Stále mi voní i manžel,ta vůně se s lety nemění,neumím to jinak pojmenovat ,ale určitě tak voní i mnohým z vás ,voní mi silně důvěrně, ale je to dost intimní,nebudu se dál rozepisovat.

A je po romantice,protože dnes mi nádherně voní čerstvě umletá káva,vepřová pečeně,vůně čerstvě upečené bábovky také není k zahození.A co teprve voňavě povlečená postel.Když k té posteli přidám ty nádherně voňavé vzpomínky a představím si,že bude zase to nádherné voňavé jaro……..

řinka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Jéé, to jsem ráda, že nejsem sama, které voní manžel. To by byl příběh, viďte? Ale asi do jiného deníku :)
Pěkný voňavý den a děkuji, že jste napsala.
Saša

Téma dnešního dne 1. března 2012: Vůně

  • Napište, které vůně máte nejraději.
  • Je to snad vůně čerstvě pomleté kávy, anebo třeba vůně jehličí?
  • Nepište jen o vůni parfémů, vzpomeňte také na vůně, které vás provází od samého dětství
  • Vůně, při kterých se vám něco vybaví, nějaká vzpomínka, ať už dobrá či špatná
  • Pište prostě o vůních, a třeba i o té přicházející – vůni jara

Příspěvky posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží za svůj voňavý příspěvek i voňavou výhru - parfém Exotic od Avonu

parfem

Reklama