Nejen o sluníčkových rajčátkách, ale i o dalších kvalitních a nekvalitních potravinách je příspěvek od čtenářky s nickem řinka.

O obchodních řetězcích nemám valné mínění,přesto tam zajdu na nákup většinou pro zboží,které má solidní cenu.Jako příklad uvedu olej,mouku,cukr prostě zboží denní potřeby,protože ho nakupuji ve větším množství.Nedělám ale velké zásoby.Většinou tak na měsíc abych nemusela chodit často do krámu pro maličkosti

Sýry a další mléčné výrobky mají poměrně velkou záruku,tak to také není problém a je jedno kde je koupím protože je to plné Eček pomalu u všech výrobců.Salámy moc nekupuji,raději upeču kus masa.

Co se týče zeleniny je také jedno kde se kupuje pokud je to v obchodě stejně je to dovozové,stříkané aby zelenina vydržela skladuje se v chladících boxech,pořádně nedozrálá.

K vietnamským obchodníkům moc nemusím.Jednou jsem byla zvědavá a jela jsem se podívat do vietnamské tržnice v Libuši v Praze. No to co jsem viděla v potravinách,zasmrádlé maso nevím jakého původu,kachní vejce,špínu,tak to fakt nemusím.

Trvanlivost ta se hlídá,ale je zaručena pouze u vakuovaného zboží.Jak dokážete u předbalených salámů a sýrů,že jsou v záruce? Nijak,protože co se neprodá, raní směna ráno přebalí dá novou etiketu a zase je záruka ok.
Za komančů to bylo ještě lepší,to se veškeré zbytky potravin krájely do salátů,nejlépe Jánošík,, ňam“tam to nebylo vidět. Také seschlé párky,,šup do vody“a nebylo odvolání.Dokonce když jsem si stěžovala,zavřel se kvůli mě na hodinu krám,bylo mi domlouváno a pak jsem byla přeřazena.
Nedělejte si iluze o kvalitě dneska se to děje také,jen s tím rozdílem,že přijdete okamžitě o místo.

Na zahrádce pěstuji rajčátka ty máme moc rádi,jsou to sluníčková rajčátka protože takovou chuť v supermarketu nekoupíte.To samé jsou jahody bez chuti ale asi bych jmenovala skoro všechno.Dovozové meruňky? Fuj to nemá s meruňkou nic společného.Dneska se propaguje ryba ,bílé maso myslíte,že je to kvalitní?Já myslím,že to splňuje pouze normu.To jsem se nezmínila o medu,čemu se říká v supermarketu med,to by člověk plakal.

Biopotraviny?Biopotraviny nejsou zdravější než normálně vyráběné potraviny. Vyplývá to z výsledků britské studie.Podle ní nejsou důkazy o tom, že by biostrava přinášela nějaké zvláštní zdravotní výhody.Oba typy potravin mají přibližně shodný podíl vápníku, železa a vitamínu C.
Liší se v podílu dusíku a fosforu, pravděpodobně kvůli různým hnojivům. Týká se to plodin, masa, vajec a mléčných výrobků.

Zdražování?Zdražuje energie,nafta,benzin logicky musí i potraviny.
Ne nejsem pesimista nevidím všechno černě. Vím,že se dají koupit i kvalitní potraviny a věřím,že lidi budou kupovat čím dál víc českých kvalitních výrobků.Někdy.

řinka

Pozn. red: Text nebyl redakčně upraven

______________

Hned jak jsem četla nadpis vašeho příspěvku – sluníčková rajčátka, tak jsem si vzpomněla na svoji babičku. Ta měla těchto rajčátek plnou zahradu. Ano ta chuť s kupovanými je absolutně neporovnatelná. Tiše Vám je závidím … a děkuji za příspěvek, s jehož obsahem naprosto souhlasím.
Saša

Téma dnešního dne 25. ledna 2012
Potraviny – kvantita versus kvalita

  • Jaký je váš názor na kvalitu potravin v našich obchodních řetězcích?
  • A co potraviny u vietnamských prodavačů?
  • Máte špatné zkušenosti s trvanlivostí a kvalitou?
  • Kupujete do zásoby?
  • Pěstujete si nějaké vlastní suroviny?
  • Cítíte ten znatelný chuťový rozdíl?
  • Co říkáte na biopotraviny?
  • Co říkáte na neustále zdražování potravin, je úměrné kvalitě?
  • Vaříte i „podle peněženky“?

Vše o potravinách, vaše příběhy, názory a komentáře pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží dárek: Dvě knihy kuchařek. Nahlédla jsem do nich, nejsou špatné :)

knihy