Další příspěvek je už od pisatelky ženského pohlaví. Přečtěte si, jak se dívá na kultovní Angeliku naše čtenářka řinka. Myslím, že je nás takových hodně...

Klap, klap, klap.. Jeoffrey de Peyrac se blíží, Angelice se už pomalu svírá hrdlo.. předlouhé záběry, hluboké pohledy, velká slova, k tomu výborná hudba... když mi bylo patnáct, odcházely jsme s kamarádkou z kina takřka v mátohách.Tenkrát nám nevlhly jen kapesníky.

Stále je to jeden z nejlepších romantických dobrodružných filmů co znám.Kam se hrabou dnešní telenovely, na to se nedá dívat.
Angelika je prostě nejkouzelnější pohádka pro dospělé, klasika, která se u nás vysílala už za komunistů a to vždy s obrovským úspěchem. Aby ne, když u nás nic podobného nevznikalo.

Dnes už nevlhne ani ten kapesník, ale ráda se na Angeliku podívám znovu, pokud jde v odpoledních hodinách jako film pro pamětníky.

Je jasné, že Angelika byla vlastně sobecká, do sebe zahleděná a na svoji dobu značně promiskuitní mrcha, ale to nic nemění na tom, že Angelika je vrcholem romantických filmů.
Milostná limonáda zasazená do historie, červená knihovna, ale nejlépe udělaná červená knihovna , a to Francouzi umí. A ono se na to tak pěkně kouká.

Z Angeliky mi stejně nejvíc utkvěla v paměti scéna ze Slunce seno jahody, kde Růžičková přihlíží scéně „Miluj mě Nicholasi,“ pak se podívá na svého chrápajícího starýho a rozpláče se.

Jo realita je někde jinde.

řinka

pozn.red.: Text není redakčně upraven

________________________

Tak proč si tu realitu nezpříjemnit tou nejkrásnější pohádkou pro dospělé, viďte?
Moc hezky hezky jste to napsala. Ztotožňuji se s každým vaším slovem.
Děkuji řinko, mějte se krásně :)
Saša

Téma dnešního dne: Fenomén Angelika

 • Líbí se vám filmová verze Angeliky?
 • Kdy jste ji viděly poprvé?
 • Díváte se na ni i opakovaně?
 • Máte ji třeba doma na DVD?
 • Který díl se vám líbí nejvíc?
 • Četly jste i knihu?
 • Pokud ano, jste zklamané filmovým zpracováním
  nebo naopak – zdá se vám ještě lepší?
 • Líbí se vám hlavní představitelka Angeliky Michèle Mercier ?
 • A jaký má na Angeliku názor váš partner (manžel :) Díval se někdy s vámi?

Pojďte společně s námi do romantiky a pusťme si Angeliku - a klidně i všechny díly :)
Na dnešní téma pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměníme pěkným dárkem: (abyste byly hezky opálené a měly krásné vlasy – jako Angelika :) opalovacím krémem, mlékem po opalování a k tomu dostanete ještě vlasové tonikum.

opalovani

Reklama