Zpěvák, textař, herec, spisovatel a naivní malíř František Ringo Čech (65) miluje krásné ženy. V jeho dnes už slavné hře Dívčí válka vždycky nějaká krasavice musí hrát roli Kazi. Tentokrát bude mít ve svém Prozatímním divadle od 1. ledna 2009 skutečnou bombu.

„Totiž sexbombu. Kazi si totiž zahraje světová topmodelka Pavlína Němcová. Je to světová hvězda, její účinkování v mé hře je prostě vrcholem mé divadelní činnosti," s nadšením sděluje všeumělec, který si své přízvisko dal podle bubeníka Beatles Ringa Starra.

Z elegána je hippie

Svým zjevem se teď velmi liší od muže, který také pár let pobýval jako poslanec v parlamentu. Jedině v té době byl vždy pěkně upravený a v obleku. Nyní se zjevuje v ošoupaných džínách, omšelém tričku, výrazně ztloustlý a s dlouhými šedivými vlasy buď staženými do culíku, nebo bohémsky rozevlátými.

„Vlasy jsou otázkou mého rozmaru. Teď je mám zrovna dlouhé," řekl Čech, bývalý člen skupiny Olympic, který vystupoval jako muzikant v Semaforu i v Las Vegas s Černým divadlem.

„Teď mám velkou radost, když lidé pořád chodí na Dívčí válku a stále se jí baví. Ale největší radost mám ze svých pěti vnoučat. Ta mě přímo zbožňují," tvrdí Ringo se svým typickým samolibým úsměvem.

S Novotným vydává knížku

František Ringo Čech prý velmi nerad cestuje, ale často je ve světě, kam jezdí s Petrem Novotným. Teď jim vychází jejich cestopisná kniha Jako Čuk a Gek. Oba barvitě vyprávějí své zážitky z Thajska, Spojených států, Anglie, Sicílie. A už se chystají na cestu do Mexika.

„Máme hodně nacestováno, přímo na druhý a třetí díl této knížky. V listopadu letíme do Mexika. Já už mám teď zkaženou náladu, když si to cestování představím. Co tam budeme těch deset dní my dva staří, omšelí, smrdutí dědkové proboha dělat?" lomí Čech dramaticky rukama.

Reklama