Cestovat se dá tolika způsoby! Nebojte se při vaší cestovatelské výpravě otestovat nejen místní jídlo, ale také způsoby dopravy. Zkrátka a dobře: cestujte po světě „sockou“!

Tramvaj, vlak, metro nebo autobus, to není žádná velká novinka. Svět je ale plný skvělých, netradičních a zábavných dopravních prostředků, že se sami budete divit. Tak zapomeňte na komfort pětihvězdičkových resortů, staňte se dobrodruhem a okuste, jak se každodenně žije místním lidem přesně tam, kde se nacházíte.

Pro zvětšení klikněte do obrázku.

mapa

ikonKolo

Jízda na kole se nezapomíná, je to pohyb, který zvládáme již od raných let a jako bonus děláme díky tomu něco pro naše zdraví. Tak šlápněte do pedálů, ať už jste kdekoliv!

 

ikonMotorka

Pokud existuje místo, kde se bez tohoto prostředku neobejdete, je to Indonésie. Na motorce se tu jezdí sólo, ve dvou, ale klidně i s pětičlennou rodinou nebo pytlem živých kuřat. A surfař bez tohoto prostředku jakoby ani nebyl!

ikonTuk tuk

Tuk tuk připomíná malou a dost legrační tříkolku s motorem. Využívá se jako taxi zejména v zemích Asie, ale povozíte se s ním také klidně v Keni, Peru nebo v Guatemale.

 

ikonNáklaďák

Když na Safari, tak jedině náklaďákem. Tyto velké terénní vozy jsou speciálně přizpůsobené k přepravě party turistů s většími zavazadly a s touhou vidět co nejvíce z krás africké přírody.

 

ikonMinibus

S těmito maličkými autobusky se můžete setkat a povozit například ve Střední Americe. Oproti klasickým autobusům v pohodě zvládají úzké uličky, serpentýny, navíc jsou ekonomičtější. Poznávacím znamením jsou hory zavazadel uložených na střeše.

ikonRikša

Tento dopravní prostředek je poněkud bizarní a ryze turistickou zábavou. Slovo rikša pochází z japonského jinrikisha a spočívá v tažení vozíku lidskou silou. Na malý vozík se vejdou dva lidé. Zábava kdysi hlavně asijská, dnes už se takhle můžete povozit i v Praze.

loděLoďka

Víte, že třeba v Panamě, konkrétně pak v Bocas del Toro a na přilehlých ostrovech, lodní dopravy neobejdete? Pořádnou civilizaci najdete pouze na pevnině, takže ať už jste domorodec, turista nebo surfař, na tři dolary můžete mávnout na řidiče malé motorové loďky a dostat se tak z místa na místo, z ostrova na ostrov nebo na kvalitní surfařský spot.

ikonMalé letadlo

Mini letadélka fungují na podobném principu jako loďky. Cesta vás nebude stát žádný extra velký obnos, proti autobusu strávíte v tomto dopravním prostředku poloviční čas, a navíc ty výhledy! Kde? Třeba na cestě z Bali na ostrov Lombok.

ikonSaně

Dopravní prostředek číslo jedna na Aljašce. Navíc je to dokonalý turistický zážitek!

 

ikonOsel

Osel není žádné hloupé zvíře. Lidé moc dobře věděli, jaký to je kvalitní a silný pomocník pro hospodářství a levný dopravní prostředek do města. Dodnes ho potkáte v klikatých řeckých uličkách a třeba v takovém Rakousku je to atrakce pro líné turisty, kteří chtějí poznat krásy přírody ze sedla tohoto čtyřnohého pomocníka.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Můžete si také přečíst:re

Reklama