Velké oči a uši, chůdovité nohy s velkými chodidly a tenký ocas s oháňkou, která slouží k odhánění much, dva až čtyři růžky... pokud jste našli v tomto popisu alespoň jeden společný znak, je to pro vás konečně výhoda.

Ženy nad 185 a muži nad 200 cm mají totiž každé srpnové pondělí do trojské zoo vstup za pouhou jednu korunu! První žirafa (Giraffa camelopardalis) totiž dorazila do této zahrady 29. srpna 1954.

Celý srpen je proto věnován chovu žiraf, jeho historii i největším úspěchům.

dkdkdk

Určitě si nenechte zajímavosti a pohled na tohoto krásného sudokopytníka ujít, ani když vám do žirafy nějaké ty centimetry chybí.

„Samice se páří s dominantním samcem v dané lokalitě. Samci o dominantu bojují přetlačováním se krky, někdy dokonce do sebe narážejí hlavami, často proplétají krky. K tomuto boji dochází často mezi mladými samci, případně při příchodu nového samce do teritoria. Po vyhraném souboji vítěz poníží soka tím, že s ním předstírá páření. Březost u samic trvá 457 dní, po kterých se narodí jedno mládě, jen výjimečně se narodí dvojčata. Obvykle se mláďata rodí v období sucha, těsně po narození váží mládě přibližně 70 kg a měří okolo 2 metrů.“ (Wikipedie)

 

Reklama