Určitě to kolegové v práci nemysleli nijak zle, ale reagovat museli, když naše čtenářka s nickem Hanula přišla nově ostříhaná do práce. Její účes byl dílem kamarádky, takže se nelze ničemu divit. Tím spíš, že si Hanula to stříhání užívala se uzavřenýma očima. Ale to procitnutí

Odjakživa mám problémy s vlasy - jemné. Maminka je měla také jemné, takže není co řešit - tohle je opravdu v genech a nic s tím člověk neudělá....Samozřejmě se snažím - kupuji docela drahé přípravky na vlasy - na objem, výživu a chodím pravidelně ke kadeřnici, aby to moje chmýří mělo aspoň trochu nějaký střih. A nechávám barvit - teď mám momentálně červené období.

Ale vždy tomu tak nebylo - znáte to - hluboko do kapsy a tak se stříhalo, jak se dalo. Je pravda, že za mlada byly ty vlasy poněkud kvalitnější.

A tak jednou nastala také střihací akce na ubytovně, kde jsme bydlely samé holky a je pravda, že tam byly i šikulky, co stříhat uměly.

Kámoška chytla nůžky a šla na mě a stříhala a stříhala a já držela jako beran. Mám ráda, když se mi někdo „hrabe“ ve vlasech a tak mi to ani nepřipadalo dlouhé a vrněla jsem si blahem.

Ale pak to procitnutí - ofinku jsem měla styl - jako princezna, která milovala koně (Princezna ze zlatou hvězdou na čele) - ale o hodně kratší.

Zbytek vlasů na ježka.

Chtěla jsem chodit kanálama - mužská pupulace v práci si ze mě dělala legraci a říkala mi - ty náš ježečku. Ještě, že ty vlasy rychle dorostly - od kámošky už jsem se nikdy stříhat nenechala.

Hanula

Milá Hanulo, to se vám nedivím. Někomu krátké vlasy sluší, ale asi to nebyl váš případ

Text nebyl redakčně upraven

  • Svěříte se nám také svými starostmi, (ale i radostmi) se svou kadeřnicí, či kadeřnicemi?
  • Našla jste si tu svou? Jak dlouho vám to trvalo?
  • Už vám některá z nich „zvrzla“účes? Chtěla se vám plakat, nebo křičet?
  • Co jste si pak s takovým účesem počala? Nechala jste si ho předělat někým jiným, nebo jste prostě počkala, až vlasy dorostou, nebo odrostou?
  • Co je podle vás větší katastrofa, špatný střih, nebo barva?

Napište mi o svých zážitcích z kadeřnictví. Na vaše příspěvky, ale třeba i fotky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Za příspěvek vás čeká tato jedinečná kombinace dárků: Šampon od Vichy, kniha od Dagmar Březinové a kartáč od Syoss

cena

Reklama