Byla to prý žvýkačka, která se kupovala v drogerii. Ale já mám takový dojem, že se jmenovala Sevak, byla zelená a pěkně hnusná. Ale možná se pletu

Dobrý den na mojí oblíbenou chuťovku si pamatuji moc dobře. Meltu jsem si dával do velkého hrnku a do toho nalámaný chleba, říkal jsem tomu že lovím rybičky. Potom si vzpomínám na velké cucavé špalky, žvýkačky ve tvaru burského oříšku, hroznový cukr v krabičce, vážený nugát, lentilky jak byly v sáčku růžové a modré. Jé a říká Vám něco Chevax? Tak takové dobré žvýkačky jsme si kupovali v drogérii. Bonbony fialky jsme si kupovali vždycky do kina. Miloval jsem Atlasky, ktaré jsou i teď, ale už tam není tolik náplně  jako kdysy.

Taky jsem měl rád komunistickou citronovou poděbradku ve skle, oplatku vandu mňňňňááámm. Lékořicové pendreky ale ty mi nikdy nechutnaly.Vitacit se stále ještě dá koupit a je pořád stejně dobrý :)  Čokoládu, na kterou si vzpomínám, ta ale nebyla kupná, vařila jí babička v kastrůlku, používala na to kakao, máslo a cukr. Ale i ty čoko od Orionu byly mnohem lepší, než v dnešní době je tam samý tuk.

Sladké pečivo mi přišlo nešizené oproti těm náhražkám, co tam přidávají teď.

Cigaretovou žvejku s tou mám legrační vzpomínku, šel jsem s ní po ulici kolem mě šel starší pán a normálně mi dal menší pohlavek já dítě  s brekem jsem mu vysvětlova, že to je žvýkačka. Ale co mi opravdu chybí, je kvalitní mléko, teď je to obarvená voda s názvem mléko. Olympus v kelímku a jahodová dřeň v kelímku hned se mi i při tomto zimním  počasí zbíhají sliny. Na kolotočích jsme si kupovali praskající žvýkačky. Želé kokina Oskárky, kočičí mýdlo a cukrkandr. Co jsem v dětství nesnášel: mléčnou polívku a mléčnou rýži teď si na ní ale rád pochutnám.

Jelikož jsou děti ještě malé, tak je cenová relace jejich milovaných dobrotek moc nezajímá. V obchodě si nahážou do vozíku to, co jím chutí a o nic se nestarají. Ale určitě se jednou zasmějí tomu, jak jsme jim při obědě přežvykovali masíčko hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.

Pěkný den všem pupinkaška

V příloze Vám zasílám jak se náš syn umazal s kokýnkem jen pro zasmání

syn

Milý pupinkaška, váš malý mlsoun je roztomilý

Text nebyl redakčně upraven

Reklama