Svět podle Muchy
Prvního října vstoupil do kin stylizovaný film s hranými prvky dokumentárního charakter režiséra Romana Vávry s názvem Svět podle Muchy. Stominutový dokument byl uvedený u příležitosti letošního 160. výročí narození známého českého malíře Alfonse Muchy. Tvůrci vycházeli především z exkluzivní a doposud nepublikované korespondence, deníků a autobiografie. Diváci se tak dozví řadu málo známých detailů z jeho života, o Muchově tvůrčím rozporu slávy a vlastní touhy i o současných umělcích, které inspiroval.

Smečka
Hraný česko-lotyšsko-slovenský koprodukční film z prostředí hokeje náctiletých si premiéru odbude 8. října. Pojednává o životě šestnáctiletého Davida, který nastoupí do hokejové týmu. Jeho spoluhráči ho ovšem nepřijmou zrovna vřele. Smečka je prvním celovečerním filmem mladého režiséra Tomáše Polenského. Hrají v něm například Tomáš Dalecký, Tomáš Mrvík, Patrik Děrgel nebo Jiří Vyorálek.

Léto patří rebelům
Ve stejném dnu, tedy 8. října, má premiéru dobrodružný film Léto patří rebelům s Eliášem Vyskočilem a Pavlem Novým pod taktovkou režisérky Martiny Sakové. Film Léto patří rebelům vypráví příběh pohodového jedenáctiletého kluka Jonáše. Jízdy v dodávce s dědečkem, sjíždění průzračných horských řek, dobrodružství, zábava. Asi tak by chtěl prožít letní prázdniny. Jonášova rodina se ale po smrti tatínka odcizila a jeho matka Beata se rozhodla, že místo aby strávil léto na Slovensku s dědou Bernardem, jako to dělali s tátou, pojedou k tetě vychutnat si zdravé přímořské podnebí. To se Jonášovi vůbec nezamlouvá. Zabalí si svoje saky paky a naplánuje dokonalý a zpočátku skvěle utajený útěk za svým milovaným dědečkem.

Karel
Jedna z neočekávanějších dokumentární premiér připadne na polovinu měsíce, konkrétně na 15. října. Režisérka Olga Malířová Špátová přinese divákům ojedinělý pohled do soukromí zemřelého zpěváka Karla Gotta. Dokument zachycuje zpěváka nejen na jevišti, ale také v jeho domácím prostředí obklopeného rodinou.

Žáby bez jazyka
15. října se diváci mohou těšit také na dramatické dílo režisérky Miry Fornay v hlavních rolích syna a matky s Jaroslavem Pleslem a Reginou Rázlovou. Snímek rozehrává nebezpečné vztahové hry, které probíhají v jedné rodině, v průběhu jednoho dne. Jaroslav K. bojuje o svoje děti, a aby je získal od svojí krásné ženy Blanky, musí se vyrovnat nejen se svojí dominantní matkou Dorotou, ale hlavně se musí poprat se svými nejtemnějšími stránkami a démony.

Reklama