profimedia-0022228027.jpgRobyn Rihanna Fenty je ve světě známá jen jako Rihanna. RiRi se narodila 20. února 1988 na Barbadosu. Někdo by si mohl myslet, že hudební nadání zdědila po rodičích, ale není tomu tak. Matka Rihanny byla účetní a otec vedoucí skladu, a navíc byl závislý na drogách, takže to malá RiRi neměla v dětství vůbec jednoduché. Možná i to byl jeden z aspektů, proč se dostala ze dna až na úplný vrchol.

na střední škole založila se spolužačkami hudební trio, kterého si všiml producent Evan Rogers. Místo toho, aby proslavil všechny dívky, soustředil se hlavně na Rihannu, která podle něj měla největší talent. V roce 2005 podepsala RiRi smlouvu s produkční společností a začala jít svou nelehkou cestu ke slávě.

RiRi za svůj vzestup může vděčit především rapperovy Jay-Zmu, kterému se její demo dostalo do rukou. Protože byl naprosto šokován zpěvaččiným nadáním, nenechal ji odejít, dokud nebyla podepsaná smlouva.

Rychlý vzestup

Úspěch čekal Rihannu již s vydáním alba Music of the Sun, z něhož byla nejoblíbenější píseň Pon de Replay. S ním začala lámat hitparády a žebříček následně o dva roky poté v roce 2007 totálně zbořila píseň Umbrella. Megahit vyhrál dvacítku hitparád na celém světě. Následoval další singl s názvem Shut Up and Drive, který se sice nesetkal s takovým úspěchem jako Umbrella, ale pro české fanoušky má váhu. Natáčel se totiž v Praze, v klubu Radost FX. V záběru je vidět i místní tramvaj. Od té doby se Rihanna z výsluní nehnula a úroveň si drží stále.
profimedia-0497095978.jpg

Zdroj fotografií: Profimedia a Shutterstock

Reklama