Ve čtvrtek 8. června odpoledne vypukne na Senovážném náměstí rieslingové rockování Riesling rocks. Novou kolekci terroirových rieslingů na ní představí osobně vinař Martin Tesch, který je proslulý netradičním propojením vína a rockové hudby. Právě on povede degustaci několika nových rieslingů z  vlastních vinic, celkem lidé na Riesling Rocks mohou ochutnat na 40 vzorků rieslingů z celého světa. Akce vypukne přesně v 15 hodin a potrvá až do 22. hodiny. Rockovou ochutnávku skvělých vín doprovodí kapely LeDva, Bedřich a Zoufalci a také DJ Strýček Míša.

riesling

„Využili jsme návštěvy proslulého vinaře Martina Tesche k tomu, abychom uvedení nových rieslingů pojali netradičně a tak, abychom podtrhli osobnost a zaujetí tohoto vinaře nejen pro kvalitní víno, ale i rockovou hudbu,“ říká Klára Kollárová z vinného baru Vinograf, který akci Riesling rocks pořádá. Podle ní Martin Tesch jako jediný vystoupil z prestižního německého sdružení vinařů VDP, protože chtěl vyrábět kvalitní víno vlastní cestou a s vlastní filozofií s důrazem na terroir a nechtěl se svazovat zbytečnými pravidly, která spoutávala jeho rockerskou duši. Jeho riesling Unplugged se stal neodmyslitelnou součástí občerstvení v back stage hudebních hvězd.

Vinograf provozuje v Praze tři vinné bary – na Senovážném náměstí, v Míšeňské ulici a na Andělu. Stojí za ním přední čeští sommeliéři v čele s Klárou Kollárovou. Právě Vinograf na Senovážném náměstí uspěl v soutěži Czech Bar Awards, když získal titul nejlepší nový podnik v ČR za rok 2013, o rok později pak nejlepší wine bar v ČR a v roce 2015 pak druhou příčku mezi wine bary v celé republice.
Reklama