Kecání do řízení své rodiny nesnáší čtenářka Heligona, která proto raději nechává řídit svého partnera a kochá se přírodou...


 

Hezký den.

Do řízení mi někdo kecá už od samých začátků. Jako první to byla paní v autoškole. Jízdy vedla za pomoci výkřiků až z toho nadskakovala na sedadle. Vyžádala jsem si jezdit pouze s pánem, který prakticky celou cestu mlčel a šustil si rukama o sebe.

Jezdit jako řidič s naší rodinou je zážitek. Matka v pravidelných intervalech vykřikuje: "Zpomal! Nepředjížděj! Dojedem i pomalu! Ty to řežeš ty zatáčky! Pozor, nevidíš? Uber, jo?" Otec, sedící na zadním sedadle pokroucený jako paragraf, aby dobře viděl se drží za bolavá záda a nepřetržitě polohlasně brblá: "To snad není možný. Asi nás chce zabít. Jako bychom nedojeli bez bláznění. To není normální. Já se na to nemůžu dívat" Pokud řidič přidá plyn, nebo zahájí předjížděcí manévr, oba jako jeden muž řvou: "Jsi normální? To nestihneš! Musíš dělat kraviny?"

Řídila jsem s nimi v autě dvakrát. Potřetí jsem v půlce cesty zastavila a předala klíče.

Brácha taky jednou nevydržel. Dupnul na brzdy, až otec vzal čelem palubní desku a matka silně objala sedadlo před ní. Se slovy: "A ticho!" Klidně pokračoval. Ná nervy ten kluk.

Když si mě vybralo za majitelku moje vlastní auto, začala jsem jezdit konečně v klidu. Dlouho to netrvalo. Čtrnáct dní po autě se mi do života připletl můj přítel. Doteď si živě pamatuji jeho první výkřik: "Pozor!!!". Já: "Na co?" "Je tam auto." "Kde, proboha?" "Za tebou." Myslela jsem, že ho zavraždím na místě.

Další podobné situace vyústily v mnoho ostrých hádek. Vím, že se snaží, ale já kecání do řízení tak nesnáším, že vyletím klidně po jednom slově. A to si on prostě nedokáže odpustit. Vůbec nejlepší jsou rádoby vtipné hlášky jako: "Pozor, ona řadí pětku." On z toho má hroznou srandu, já oči na šťopkách a obě nohy na brzdě. Vyřešila jsem to jednoduše. Pokud někam jedeme spolu, řídí zásadně on. Stejně se raději vozím a kochám se okolím.

Heligona

Text nebyl redakčně upraven

 

Dnešní téma zní: NEKECEJ MI DO ŘÍZENÍ!

Povídáme si o tom, zda vám, nebo naopak vy někomu mluvíte do řízení a proč. Otázky tedy zní:

  • Jak jste na tom se svými spolujezdci, milé dámy? Jsou ukáznění, nebo vám pijí krev?
  • Koho jste si vzaly jako spolujezdce při svých prvních soukromých jízdách?
  • Mluví vám partner, nebo někdo jiný do řízení?
  • Jak na to reagujete? Berete to s klidem, nebo se vztekáte?
  • Kritizujete vy během jízdy něčí styl řízení?
  • Své příspěvky a náměty můžete posílat už teď na e-mail redakce@zena-in.cz

Vítězka nejlepšího příspěvku získá půvabnou kosmetickou řadu od společnosti AVON, ve které je luxusní tělový olej ve spreji a krém na ruce a nehty - nail experts (viz. Obrázek níže)

Avon cena

Reklama