Taky se vám zdá, že je v dnešní době nějak moc aut? Ať jdu nebo jedu kamkoliv, všude vidím auta, silnice jsou plné, lidi jezdí bez ohledu na počasí, denní dobu a stav silnic. A někdy dost bezohledně. A spousta rodin má dvě nebo více aut. Kam tohle povede?

My máme samozřejmě taky auto, jedno, a už si to bez něj vůbec nedovedu představit. S nostalgií vzpomínám na doby, kdy jsme auto nevlastnili. S malou dcerou jsem všude chodila pěšky, nejdřív s kočárkem, pak bez něj, později jsem hodně jezdila na kole se sedačkou vzadu, batohem na zádech a často ověšená ještě nejrůznějšími taškami. Takhle jsem fungovala čtyři roky, všechno jsem zvládla bez auta. To byly časy...

car

Řidičák mám už od 18 let, ale auto řídím teprve devět let, od té doby, co se nám narodil Vojta. S dvěma dětmi jsem už bez auta zvládala nákupy, zařizování a všechno ostatní hůř. Tehdy jsme si koupili dvacet let starou rachotinu bez zadních dveří, takže bylo dost náročné dostat přes přední sedadlo dvě děti do sedaček. Taky to auto moc daleko nedojelo, a tak jsem dál jezdila spíš vlakem. Časem jsme si koupili novější (ale pořád starou) felicii, to už bylo cestování lepší, a teprve před dvěma lety jsme se zmohli na pro nás „super“ auto, sice stále ne nové, ale větší a spolehlivé.

S tímhle autem už se nebojím řídit ani v zimě. Jezdím skoro denně, hlavně ráno s dětmi do školy. Kdybych neřídila, asi bych tak nestíhala, věci bych si musela plánovat víc dopředu, zkrátka všechno by bylo mnohem složitější. S autem je život pohodlnější. Ale na druhou stranu - nejsem na něm úplně závislá. Když musím, dokážu se bez něj obejít - občas je auto v servisu nebo si ho vezme manžel na služební cestu, a taky to jde. Pořád mám ještě nohy!

V zimě jsem se dost dlouho bála jezdit, na hory vždycky řídil manžel, když nasněžilo, radši jsem klusala na vlak. Navíc bydlíme na kopci, takže občas je dost těžké dojet až k domu. Ale i to jsem se naučila, jen jezdím pomalu a opatrněji. A vyhýbám se Praze, nejen v zimě.

A můj zatím největší zimní výkon za volantem? Po posledních Vánocích jsem musela odřídit cestu do Krkonoš. Až do Trutnova to bylo dobré, na silnici sníh nebyl, zato poslední úsek do kopců směr Malá Úpa (asi 12 kilometrů samých zatáček) jsem byla na nervy. Ale dojela jsem!

A jak jste na tom vy, milé čtenářky? Napište nám své zážitky a zkušenosti.

Téma v pondělí je: Řídíte auto v zimě?

  • Kdy jste se naučila řídit?
  • Jezdíte autem i v zimě, nebo se bojíte?
  • Kam jste poslední dobou jela?
  • Půjčuje vám manžel auto?

Podělte se s námi o vaše zážitky a pošlete nám příběhy, klidně i s fotkami! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá Termální vodu od VICHY, bohatou na stopové prvky a minerální soli (150 ml), a čaj PICKWICK Green Tea pineapple. Příspěvky posílejte do pondělí 18. 2. 2013 nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu. Moc děkujeme!

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: ŘÍZENÍ V ZIMĚ

caj