Před jízdou si nikdy nedávejte panáka a vždycky mějte u sebe doklady, byť byste měla ujet pár metrů. Že je to přece samozřejmé? Jak pro koho. Jedna moje známá hřešila na to, že ve vsi, kam jezdí na víkend, ještě nikdy nepotkala policejní hlídku. A to se jí stalo osudným.

drunk

Přišla s očima navrch hlavy:

„Teď jsem mohla mít pěkný průser. Odpoledne mě zastavili policajti a já neměla řidičák, zato malého panáka v sobě. Soused mě ukecal, abych si s ním připila na syna, který se mu dneska narodil. Zrovna jsem spěchala, než mi zavřou krám, takže jsem popadla jen peněženku a skočila do auta. No a po pár metrech mě čapli. Divili jsme se, jak je možné, že mohla pokračovat v jízdě. No právě, ještě teď se z toho nemůžu vzpamatovat.

Jedu naší uličkou a za zatáčkou vidím policejní dodávku. Krve by se ve mně nedořezal. Co teď? Couvat nemůžu, uhnout také ne, děj se vůle boží, musím jet kolem nich. Svitla mi jen naděje, že někoho vykradli a policie vyšetřuje svědky. Jenomže jeden z nich mi zastoupil cestu. Dobrý den, silniční kontrola, předložte doklady...

„Jé, já se strašně omlouvám, ale zapomněla jsem je na chalupě, je to kousek, já se pro ně vrátím,“ blekotala jsem. Možná byl v dobrém rozmaru a dal mi druhou šanci.
„Když nenaměříme žádný alkohol, pustíme vás.“ Nastavil mi do okénka „krabičku“, která vypadala jako vysílačka. „Sem foukněte!“ Bylo mi divné, že jsem nefoukala do balonku, nebo nějakého náústku, ale neřešila jsem to a snažila se co nejvíc „zakamuflovat“ alkohol ve svém dechu. Našpulila jsem rty jako k polibku a fúúú. Podíval se displej a směrem ke kolegům nahlásil: Žádný alkohol.
„Tak jeďte, a dávejte si na to pozor!“

Tak vám nevím. Dělali si ze mě srandu? Nebyli  tam služebně, ale chtěli mě trochu podusit? Řidičák by se ještě nějak ukecala, ale alkohol? Měla jsem sice „jen“ jeden lok, ale nějaký alkohol museli naměřit. V každém případě mě to poučilo. Příště bych už takové štěstí mít nemusela.

Slibuji, že už nikdy nesednu za volant s panákem a bez dokladů!“

Hm, tak to věřím, že musela být perná chvilka, a nikomu bych to nepřála, ale jak se říká: Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu...

Co vy a policejní hlídka, milé ženy-in?  

  • Máte také nějakou příhodu?
  • Jaké máte s policisty zkušenosti?
  • Už jste někdy usedla za volant po požití alkoholu? Chytili vás, nebo jste zatím měla kliku?
  • Už se vám stalo, že jste zapomněla doklady? Nebo jste měla propadlou technickou a jiné lahůdky?
  • Víte, jak jste na tom s počtem bodů?
  • Jezdíte vždycky přes obec padesátkou?
  • Nikdy za jízdy netelefonujete a jste vždy připoutaná bezpečnostním pásem?

Nám se tady můžete svěřit, my to nikomu neprozradíme.

Své příspěvky, zkušenosti, příhody veselé i poučné posílejte na adresu: redakce@zena-in.cz

Za svou iniciativu můžete získat tyto dvě zajímavé publikace od Grady

cena

Reklama