Náš redakční test najdete v tomto článku:

6426c2e0a2386blobid0.png

Testované sáčky Ceresit stop vlhkosti jsou bez vůně, takže vlastně skoro ani nepoznáte, že je máte. Jen se zbavíte vlhkosti, sražené vody na sklech a nepříjemně těžkého ovzduší v autě. Je dobré vědět, že se sáčky nemají v autě pokládat na dřevěné a kovové komponenty. Je vhodné je umístit na autokoberec pod sedadly, do kufru, do přídavné schránky nebo do jiných bočních přihrádek.

Absorpční sáčky jsou malé, 50g sáčky, které pohlcují přebytečnou vlhkost a nepustí ji ven. Jde o kompaktní sáčky, každý obsahuje 50 g absorbujících krystalků. Jsou vhodné pro velmi malé prostory do 1-2 m2, jako je například prostor auta. Mají jedinečnou funkci 2v1: hydroskopické perličky absorbují přebytečnou vlhkost. Krystalky se postupně mění na gel. Až se promění všechny, poznáte, že sáček naplnil svou kapacitu a můžete jej vyměnit. Zpravidla to bývá do 6 týdnů.

V každém balení jsou vždy dva sáčky izolované plastovým obalem, aby začaly pohlcovat až ve chvíli, kdy si to sami přejete. Sáčky vždy vyndávejte opatrně, abyste je neroztrhly. A pokládejte je vždy modrou stranou dolu, aby pohlcovaly správně a efektivně. Pracují okamžitě, takže brzy pocítíte změnu.

6426c154e205dblobid0.png

Více najdete ZDE

Co nám napsaly testerky – řidičky?

6426c24c4dbcdobrazek.pngMáme malé děti a v autě trávíme docela dost času, protože bydlíme na vesnici a dojíždíme do města za prací i do školky. Neubráníme se tomu, aby děti v autě svačily. I když jsou šikovné, přesto občas nějaké pití a jídlo skončí na sedačkách. Docela často je pak musím čistit a tepovat, takže v autě je pak vlhko. Uvítala jsem proto možnost testovat absorpční sáčky Ceresit stop proti vlhkosti, které jsou určeny přímo do auta. Jde o menší sáčky, jež obsahují granulát, který do sebe zachytává vlhkost z okolního prostředí a přeměňuje ji na gel. Sáček se používá velmi jednoduše. Vyndáte ho z obalu a položíte ideálně pod sedačku nebo třeba do boční přihrádky či do kufru a necháte ho „pracovat“. Jak sáček pohlcuje vlhkost, zvětšuje se, dokud není všechen granulát přeměněný na gel. Má neutrální vůni a vůbec nezpozorujete, že ho máte v autě. Vydržel nám asi měsíc. V balení jsou dva kusy, takže nyní už v autě vozím ten druhý. Mohu to všem doporučit.

6426c2578666cobrazek.pngJá jsem sáček použila hned, jak mi přišly poštou. Dala jsem ho na koberec za sedadlem a pozorovala jsem, jak sáček pracuje – tedy vstřebává vlhkost. Vozíme syna na hokejové tréninky a jeho věci jsou vždy mokré nejen od ledu, ale také od potu, mokrý ručník ze sprchy... prostě všechny věci jsou po tréninku úplně mokré. To se pak projevuje v autě – skla jsou zevnitř velmi často zamlžená, musíme neustále větrat, což je v zimě nepříjemné. Navíc jsem si vědoma, že i když pak věci z auta vyndáme, vlhkost v něm zůstává. Takže za nás mají tyto testované sáčky stálé místo v autě. Sáčky používám do synovy sportovní tašky a v batohu.

6426c2e5cf540obrazek.png

6426c25c58974obrazek.pngZa mě je testování pozitivní – nechala jsem si vyčistit auto a díky „mokrému“ tepování by bylo určitě déle provlhčené, pokud bych v autě neměla dva absorpční sáčky. V zimě je prostě těžké auto dobře vevnitř vysušit, když většinu dne stojí v chladu. Sáčky mám také v kufru auta.

6426c26196aecobrazek.pngDěkuji, že jsem se mohla zúčastnit testování absorpčních sáčků Ceresit. Mlžení a vlhkost v autě jsem neustále řešila hledáním rad na internetu. V období, kdy mi sáčky přišly, bylo zrovna pěkné počasí, které se však tento týden změnilo a sáčky jsem mohla řádně otestovat. Auto jsem si předem umyla, vyčistila, a jeden z absorpčních sáčků umístila do kapsičky u nohou spolujezdce. Při odjezdu z domu, kdy jsem nejprve musela auto odmlžovat, jelikož jsem mívala vše zarosené, tak jsem díky sáčkům tuhle činnost vynechala a rovnou mohla odjet do práce. Se sáčky jsem naprosto spokojená a určitě budu využívat nadále. Vyzkouším i řadu přípravků pro domácnost.

6426c2665cf62obrazek.pngCeresit absorpční sáčky do auta jsem vyzkoušela poprvé. Podle návodu jsem ho vybalila a vložila do kufru. Možná by bylo lepší kdyby sáček měl nějaké uchycení, při jízdě klouže po kufru. Nezatéká mi tam ale když zmoknete a vlezete do auta tak ta vlhkost se do něj dostane a okna se zamlžují. Co vozím sáček Ceresit tak okna jsou bez zamlžení. Takže za mě funkčnost super.

6426c326525baobrazek.png

6426c26b4d302obrazek.pngDěkuji za možnost testu absorpčních sáčků značky Ceresit do auta. Sáček jsem jednoduše vyjmula z obalu a umístila pod sedačku, aby se ničeho nedotýkal, dle návodu. Po návratu z hor ve vozidle nebyla cítit vlhkost. V kufru pravidelně převážím našeho velkého psa a při zimním a deštivém počasí zůstává jeho kobereček vlhký. S absorpčním sáčkem do auta se již vlhkosti v autě nemusím bát. Je to dobrá vychytávka. Možná by mohla mít hezčí design.

6426c2722356fobrazek.pngSáčky Ceresit Stop vlhkosti absorpční sáčky do auta me velmi mile překvapily. Mám starší typ auta, takže jsem byla moc ráda, že jsem je mohla vyzkoušet, protože moje auto celkem dost trpí vlhkostí. Vložila jsem jeden sáček do auta a za 1 den bylo v sáčku nachystáno celkem dost vlhkosti. Sáčky mohu doporučit, jsou účinné a opravdu pohlcují vlhkost. Ráno byla okna uvnitř suchá, takže žádné zdlouhavé čekání s puštěným větrákem až přes okna bude vidět ven.

6426c276e9f49obrazek.pngProdukt Ceresit jsem testovala v autě, protože se mi často mlží skla a v zimě zamrzají i zevnitř. Během testování se mi skla ani jednou nezamlžila, ale bohužel nevím, zda to bylo docíleno Ceresitem nebo změnou počasí. Vůně byla příjemná, ale brzo vyprchala. Vylepšení bych možná viděla přidáním nějaké šňůrky nebo háčku, aby se sáček dal zavěsit.

6426c41936c67blobid0.png

6426c27bbfc03obrazek.pngCeresit do auta funguje překvapivě dokonale. Začal pracovat prakticky ihned, žádné dlouhé zdržování. Perličky v sáčku se začínají měnit na gel a vlhkost z auta je pryč. Žádné mlžení oken zevnitř. Vůně je neutrální a nerušící. Malý, nenápadný ale účinný pomocník do auta. Budu používat i nadále.

6426c282232a3obrazek.pngAuto parkujeme před domem, takže se nám ráno pravidelně mlží okna. Ve chvíli, kdy nejvíce pospícháme. Měla jsem tedy radost, když jsem měla možnost otestovat sáčky Ceresit, které slibují pohlcení nepříjemné vlhkosti. Sáček jsem umístila pod sedačku, kde nikomu nepřekáží, ale udělá svoji práci. V balení jsou sáčky dva. Jeden jsem si tedy schovala „na potom“. Opatrně jsem sáček, který je ze speciální tkaniny, vyndala z obalu. Pozor, musíte být opatrní, protože pokud byste tkaninu poškodili, bude vám sáček k ničemu. Jakmile plastový obal odstraníte, sáček začíná fungovat. Natahuje do sebe vlhkost a postupně tak nabývá na objemu. To se drobné kuličky mění na gel. Jakmile se to stane, sáček vyměňte za nový. Starý jsem vyhodila do směsného odpadu. S testováním jsem byla moc spokojená. Vlhkost v autě byla o poznání menší. Nehrozí plíseň a mě se ulehčil život tím, že nemusím ráno řešit, že nevidím přes sklo.

Více informací o těchto, ale i dalších produktech najdete na www.stop-vlhkosti.cz.
6426c124237a0obrazek.png

Naše články:

Reklama