Když jsem byla malá, chodili opravdoví koledníci, klučíci , kteří měli radost z barvených vajec a nějaké té sladkosti.

To ještě šlo,  ale postupně se ztratila tradice,děti už nechtěly vajíčka,ani čokoládová ale peníze! Když jim ta vejce přece jen někdo dal,za nejbližším rohem je roztřískaly o sloup či plot.

Jak koledníci rostli,už nechtěli ani ty peníze ale štamprli slivovice,či jiné lihoviny.

Tady nastala doba,kdy jsem začala velikonoce nesnášet. Bydleli jsme v posledním domě v ulici,to byl kámen úrazu. Než koledníci došli k nám,byli většinou na mol!

Nejen že nám občas způsobili škodu na majetku v podobě rozbitého skla ve dveřích ale kolikrát se stalo,že než stačili zazvonit u dveří,stačili pozvracet schody,či jinou plochu přilehlou k domu.

Jednou  máma řekla dost! Začali jsme zamykat i branku i dveře.
Sama  mám dva syny,bydleli jsme na vesnici, kde se všichni znali,děti říkaly každému ,ahoj teto,či strýcu.

O velikonocích ale nikdy po koledě nešli, starší prohlásil, že není žebrák.

Sama velikonoce neslavím, beránka nepeču,vařím jako jindy o víkendu a o velikonočním pondělí jdu pro jistotu do služby. 
 Zdraví Richarda

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Je to asi místo od místa. Také jsem viděla pár namazaných jedinců, ale i děti kluky, kteří poctivě vybírají vajíčka a maminky už mají přichystané věci na pomazánky. To je škoda, když se to někde zvrhne v takový paskvil. Míša

Co si vy myslíte o Velikonocích? Jaké jsou vaše asociace, když se řekne "pomlázka"? Máte nějaký zážitek z těchto dnů, o který se chcete s námi podělit? Pište na redakce@zena-in.cz. Každé dvě hodiny vylosuji z došlých E-mailů jeden, který dostane dáreček.

Reklama