Nemohu říct,že umím plavat,udržím se na vodě,to je pravda ale uplavu pár metrů a lezu ven,dá se říct,že se vody bojím.

Moje mladší sestra spadla ve 4 letech do řeky,začátkem dubna,kdy tála voda z hor a z naší malé říčky byl veletok,nikdo si nevšimnul,že zmizela,voda ji nesla víc než 1km ,přes několik splavů do Rapotína,kde stál náhodou nějaký člověk na mostě,zahlédl ji a skočil pro ni.

Dopadlo to dobře,poležela si pár dní v nemocnici a vrátila se nám domů . Byl to zázrak!!

Pořád to mám někde v podvědomí.Já se bojím  když nedosáhnu nohama na dno.

Plavat mě nikdo neučil,tak nějak jsem se v tom plácala sama.Na koupališti v Rapotíně byla ve vodě vždy kláda,které se děti přidržovaly,sem tam zkusily něco jako tempo.

Bylo tam nejvíc 1.5 m vody v zadní části bazénu,tam jsem se nikdy neodvážila. V 15 letech, ve Štítech na koupališti při blbnutí s kamarádkami jsem couvla a zapadla do hloubky kde mi bylo nad hlavu a okamžitě jsem se začala topit,věřte nebo ne,ani jsem se nesnažila něco dělat abych vyplavala nad hladinu.

Polykala jsem vodu a tak nějak mi to bylo šuma fuk!!

Probrala jsem se na břehu a víckrát jsem tam nešla!Takže jsem takový spíš plavec-neplavec.

Na dovolené u moře nikdy neplavu víc jak 20 m od břehu hlavně musím dostoupnout,jak necítím dno,panikařím.

Ona mě ta voda asi taky nemá moc ráda,mockrát se mi stalo,že jsem se nedostala ani za menší vlnu,hned mě potvora vyplivne,viz:foto!!

n

Venclovský ze mě nikdy nebude ani Hlaváčová ale mě to stačí.

Blahořečím za kursy plavaní pro kojence,vnuk Adámek chodí o 3 měsíců,vodu miluje,dnes je mu 9 let a vím,že se o něj nemusíme bát,plave jako ryba.

Proto maminky,co máte malé děti,choďte s nimi do kursů,stojí to určitě za to.
Richarda

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


No, do kurzů. Hlavně si, maminky, vyberte instruktorku, a ne masového vraha. Jinak Tě naprosto chápu, jak necítím dno, jsem blízko hysterickému oblouku. : -)) P.S.: Ta fotka je kouzelná. Tvářím se obdobně zarputile. M.

Pište na redakce@zena-in.cz své zážitky, jak jste se naučili plavat vy, nebo vaše dítě, případně jiný člen rodiny. Jaký máte vztah k vodě a UMÍTE VŮBEC PLAVAT?   

Mimochodem, dnešní vítězný příspěvek získá plážový balíček !

Reklama