image.pngFoto: S hereckou kolegyní Annou Fixovou

Jaký pro vás byl návrat před kameru po pěti letech?
Samozřejmě jsem se návratu bál, ale po pár dnech se obavy ztratily a natáčení jsem si užíval. Když jsem ho hodnotil zpětně, tak jsem byl rád, že jsem si herectví po pěti letech zase vyzkoušel. Teď si dám asi zase pauzu a budu se věnovat jiným věcem, ale je dobré to nezapomenout.

Co vás přesvědčilo nabídku přijmout?
Líbil se mi scénář, ale nejdřív jsem odmítnul. Herectví jsem odsunul na vedlejší kolej hlavně kvůli rodině a dětem. Chci se věnovat jim a kapele. Ale pan režisér na to šel chytře přes mojí ženu. Karin totiž byla jeho žačkou na FAMU. No a jí přesvědčoval, že bych se měl před kameru zase vrátit. Ta zase přesvědčovala mě, že děti už jsou velké a že to společně zvládneme. S režisérem mě nakonec zlomili a já se před kameru zase postavil.

Sedla vám role?
Mně se líbila, ale trošku jsem si jí posouval. Podle mě byla hodně technická, tak jsem si ji částečně polidštil. Tomáš je vystudovaný právník, který ale nechce stát na jedné straně zákona s lumpy, nechce vytahovat lidi ven z vězení, ale naopak by je tam raději zavíral. Proto jde ke zvláštnímu útvaru u policie a snaží se odhalovat korupci někdy i trochu na vlastní pěst. Je to takový samorost a nemyslím si, že se to všem líbí. Sám nevím, jestli bych měl na takovou práci žaludek a taky odvahu, zvlášť když víte, že vám může jít o život. Snažil jsem se z něho udělat člověka, který má i své slabiny a není to žádný super klaďas, ale normální chlápek. To mě bavilo.

5e29547d65ac8image.png
Foto: Před kamerou se Richard sešel i s Miroslavem Donutilem

S kapelou chystáte akustické turné. Jak probíhá příprava?
Už jsme připravení. Soustředění jsme měli už lednu, protože v únoru jsou jarní prázdniny a každá škola je má jindy, takže odjíždíme s dětmi různě na hory nebo k moři. Takže bychom to nestihli. V podstatě máme hotovo a už se jen těšíme. Turné se vyprodalo během pár minut, takže diváci se asi taky těší. Bude to pro nás poslední akustické turné na dlouhou dobu, myslím, že tak osm deset let se do divadel nevrátíme. I když mimo ně budeme koncertovat dál.

Jak to vypadá s další deskou?
Zatím skládáme nové písně. V květnu půjdeme poprvé do studia a na podzim 2021 k ní pojedeme koncerty.

Bude deska nějakým výrazným posunem v tvorbě kapely Kryštof?
Kapela se může buď vyvíjet, nebo stát na místě a dělat věci, které jsou pro ni charakteristické. Já vlastně ani nevím, jak jsme na tom teď my, ale možná tam nějaký posun je. Může být cítit z písně Hvězdáři, kterou jsme nedávno vypustili. Původně to měla být skladba na novou desku, ale propůjčili jsme ji filmu 3Bobule, který bude mít premiéru v březnu. Máme připravené demo snímky ke třem věcem a dalších šest písní máme jenom jako syrové skladby. Sám se nechám překvapit, co z toho nakonec vznikne.

S manželkou děláte talkshow Kecičky a písničky, nelezete si při společné práci na nervy?
Vůbec ne, naopak to vzniklo proto, že spolu pracujeme docela rádi. Show vzešla z manželčina blogu, který potom vydala jako knihu. Absolvovali jsme s ní tři křty a tam jsme knížku oba představovali, protože se týká naší rodiny. Přitom jsme zjistili, že nás hrozně baví se na veřejnosti navzájem ztrapňovat a dělat si ze sebe legraci. Takže se zrodil takový nápad, že bychom jednou za čas mohli někam pozvat pár kamarádů a udělat takové rodinné vyprávěcí setkání. Karin něco napeče apod.

image.pngFoto: S manželkou Karin

Ale to moc nevyšlo...
Trošku se nám to zvrtlo, už to není pro pár kamarádů a Karin rozhodně nepeče, ale vždycky si nějaké občerstvení připraví, což je vždycky taková první sranda. Ale náplň se nezměnila, veřejně se ztrapňujeme, ale hrozně se u toho bavíme. Kecičky nemají jinou ambici než pobavit. Není to žádné umění, ale legrace. Máme za sebou asi dvanáct večerů, všechny byly vyprodané a lidé nám pak píšou, že se smáli, což je dobré znamení. Doufám, že nám to ještě chvíli vydrží a že budeme mít co vyprávět. Nikdy nevím, s čím Karin přijde. Ona mi to nechce říkat, abych mohl reagovat spontánně a spontánně se bránit těm veřejným pomluvám, které tam probíhají. Je to hodně o tom, co zažijeme. I diváci mají prostor se ptát, takže se to vždycky někam rozvine.

Foto: ČT, Profimedia

Vysoká hra je dvoudílný televizní film režiséra Sametových vrahů Jiřího Svobody. Thriller je příběhem policisty protikorupčního útvaru, vycházejícím z několika kriminálních kauz, které nejsou dodnes právně dořešeny. První díl uvede ČT1 v neděli 26. ledna od 20.10 hodin, druhý díl o týden poději, 2. února, ve stejném čase.
Reklama