Deset let si režisér a scenárista F. A. Brabec pohrával s myšlenkou, že by zfilmoval českou literární klasiku od Karla Hynka Máchy Máj. Nyní se jeho sen stal skutečností. Premiéru bude mít 21. srpna.
 
"Málokdo ví, že myšlenka natočit Máj se zrodila stejně s Kyticí, kterou jsem dělal před deseti lety. Jenže natočit Máj bylo podstatně složitější. Ta kniha nemá prakticky žádný souvislý děj, takže jsem zprvu vůbec nevěděl, jak bych to měl natočit. Nechtěl jsem vykreslovat hrdiny dopodrobna, chtěl jsem zachytit hlavně emoce," prozradil Korzu po předpremiéře filmu režisér F. A. Brabec.

Do hlavních rolí Viléma a Jarmily si vybral dva neherce, syna Martina Stropnického Matěje a mladou studentku mezinárodních vztahů Sandru Lehnertovou. "Měl jsem představu, že by to neměli být úplní herci. Doufal jsem, že to budou trochu kazit. A navíc je sen každého režiséra objevit někoho nového a já myslím, že mně se to povedlo.
 
Sandra, ač neherec, mě zaujala hned na castingu. Z šesti set dívek šla na řadu jako druhá a já už tehdy věděl, že tu roli má. Přesto jsem si vyslechl ještě zbytek, za což mě potom ostatní kolegové kritizovali," říkal se smíchem režisér.

Filmový Máj je příběhem kata (Jan Tříska), který se vrací po sedmi letech do svého kraje a vypráví strhující příběh o milostném trojúhelníku dvou mužů a jedné dívky. Kromě dvou hlavních hrdinů se v dalších rolích objeví například Kryštof Hádek jako loupežník Valdemar, Juraj Kukura jako mlynář Schiffner nebo Jan Přeučil v roli Kampa.
Reklama