Australská vína značky Jacob's Creek se drží hesla „každým rokem lepší víno“. Svátek svatého Valentýna nám dává jedinečnou možnost heslo značky ověřit…Vždyť právě při sklence kvalitního vína se vyjadřují nejkrásnější vyznání!

 

Blíží se svatý Valentýn, svátek zamilovaných. Už jste přemýšlela, jak ho strávíte? Možná se chystáte na příjemné, romantické posezení ve dvou. Snad se vám i hlavou prohánějí různé nápady, kterými byste oslnila. Třeba se chcete jen zabořit do hlubokého křesla a poslouchat ve dvou vaši oblíbenou hudbu. K ní se stejně dobře, jako k sváteční večeři, hodí dobré víno. Naše nabídka vám může usnadnit rozhodování.

 

Proč doporučujeme právě australská vína značky Jacob's Creek? Čím jsou tato vína výjimečná?

 

Australští vinaři, patří vám díky!
Vinařské oblasti se nacházejí po celé Austrálii, přestože většina vinohradů se nachází v půlkruhovitém pásu, který se táhne od Sydney v Novém Jižním Walesu do Adelaide v Jižní Austrálii. Příroda v Austrálii je velmi nepředvídatelná a divoká, každý rok je jiný, každý region je specifický, každá sklizeň je nenapodobitelná. Australští vinaři tak získávají velké možnosti při míchání hroznů.

 

Vína Jacob's Creek, která australská firma Orlando Wyndham Group produkuje, mají čerstvou ovocnou chuť. Lehce se pijí, lze z nich vybrat doprovod pro každé jídlo, ale i láhev, která podbarví jakoukoli společenskou příležitost. Je velmi vhodné jako dárek pro zamilované na Svatého Valentýna!

 

Poloha vinic

Australské vinice se nacházejí v menší vzdálenosti od rovníku, než je tomu v Evropě -  v pásmu 31°-38°. Dostatek slunečního svitu tak pozitivně ovlivňuje úroveň cukernatosti hroznů.

Nejrozšířenější odrůdy vinné révy pro bílá vína jsou Riesling (40 %) a Chardonnay (15 %); pro červená vína Shiraz (80 %) a Cabernet Sauvignon (11 %).

 

Jacob´s Creek Shiraz Cabernet – ochutnáte a zamilujete si ho!

 

Červené víno nesoucí tento honosný název je skutečnou perlou v širokém výběru značky Jacob´s Creek. Hodí se ke každé příležitosti, a zároveň může být ozdobou slavnostních večeří.

Je rubínově červené barvy s purpurovým odstínem a neodolatelným aroma. Jeho přitažlivá chuť připomíná ovoce, nejvíce rybíz a švestky, a konečný prožitek je doplněn elegantní vůní dubu.

Vínem Shiraz Cabernet je vhodné doplnit každou večeři, ideálně se hodí k těstovinám, zvěřině, ale také k jakékoliv úpravě masa s omáčkou. Když přidáme ještě jeho příhodnost ve spojení se smaženými jídly, vyjde nám, že se toto svěží australské víno ideálně hodí ke mnoha variantám české kuchyně.

 

Co to znamená Shiraz?

Shiraz v je odvozen od Širazu, hlavního města provincie Fars v Iránu. Tato oblíbená odrůda pochází z Persie z období 600 let př. Kr.  V severní části Rhony poskytuje tato odrůda velká, obsažná, tříslovinami bohatá vína s výraznou chutí po hroznech.  V zámoří – kde je tato odrůda nazývána shiraz, dominuje ovocnost, lesní plody, švestky. Bohatost tříslovin umožňuje dlouhou životnost, zvláště zraje-li v dubových sudech.

 

Vína Jacob's Creek najdete i ve vašem obchodě.

Neváhejte a při příštím nákupu sáhněte po tomto vinařském skvostu od protinožců. Právě teď je ten správný čas vyzkoušet něco nového!

 

Rozhodněte se pro vína plná slunce, jakým je právě Jacob's Creek Shiraz Cabernet, a vaše intimní valentýnská chvíle nad sklenkou tohoto vína bude plná rozkoše!

 

 

Reklama