Včera na Václavském náměstí a v přilehlém okolí byli lidé přepadáváni akční Rexona Hlídkou ve složení Alice Bendová, Klára Jandová, Tomáš Krejčíř a Roman Vojtek. Ze statistik totiž vyplynulo, že jsme na třetím místě v nepoužívání různých hygienických prostředků proti pocení. Před námi jsou snad ještě Bulhaři.
Já jsem se této akce pro vás zúčastnila, abych vám o tom všem mohla poreferovat.

Statistika nuda je, má však cenné údaje…

I když v poslední době se trochu zlepšujeme a začínáme se spotřebou deodorantů vyrovnávat například našim sousedům Polákům, ale pořád to není žádná sláva. Naše průměrná spotřeba deodorantů je 1,6 výrobků za rok. K pravidelné spotřebě používání deodorantů a antiperspirantů se hlásí v České republice 71 % žen, což je srovnatelné s celoevropským průměrem. Naopak čeští muži se svými 49 % za průměrem značně zaostávají. Pro spoustu z nich je totiž tato kosmetika příležitostná záležitost. Spojují si ji se speciálními událostmi, ale ne s každodenní hygienou. Což může být v těchto letních dnech velmi nepříjemné pro ostatní občany, například v hromadném dopravním prostředku.

 

Co se to dělo?

Možná právě proto Hlídka začala v metru na Můstku. Snažil se nás sice vyhodit dozorce metra, ale poté, co byl postříkán a uplacen Rexonou, nechal nás relativně v klidu pokračovat v přepadávání nic netušících cestujících. Každý byl dotazován, zda pravidelně používá deodorant či antiperspirant, a byly uskutečňovány i čichové zkoušky. Bohužel po chvíli používání sprejů proti pocení už nebylo cítit nic moc jiného. Každý, kdo se nechal takto přepadnout a vyzpovídat, dostal za svou odvahu na výběr, jaký produkt od Rexony chce. Největším překvapením byla jedna dívka, která si úmyslně pro své vlastní použití vybrala pánský sprej.

 

Průzkum se pak z metra přesunul ulicí 28. října na Jungmannovo náměstí. Cestou tam zastavili mimo jiné velmi překvapeného řidiče rikši, který neměl dostatek argumentů, aby se tomuto nájezdu slavných tváří ubránil, a tak zodpověděl všechny jejich otázky a nechal se ochotně postříkat. Vždyť odměna v podobě nového spreje byla více než lákavá.

 

Ve Františkánských zahradách jsme teprve budili hrůzu. Pokud si představíte, že do této oázy klidu uprostřed Prahy vtrhne čtveřice slavných osobností s antiperspiranty v ruce a za nimi ještě větší horda nadšených fotografů, kterým nesmí nic utéct. Jeden velmi hezký páreček před námi dokonce utekl. Bohužel, na fotkách by jim to moc slušelo.

Kromě jiného si Hlídka také procvičila své jazykové znalosti. Při svém dotazování totiž museli občas použít i angličtinu, francouzštinu a jednou dokonce i ruštinu! Hlavním tlumočníkem se stal Tomáš Krejčíř a viditelně mu jazyky nedělaly žádné problémy.

 

A to je vše, přátelé…

Akce skončila poměrně úspěšně. Všechny dárečky od Rexony byly rozdány, vzduch v okolí zamořen vůněmi pánskými i dámskými a Hlídka měla dobrý pocit, že něco udělala pro to, aby lidé zase o něco více začali používat deodoranty. A pravidelně!

 

Jak jste na tom vy s používáním deodorantů či antiperspirantů? Používá je pravidelně i váš partner? Kolik spotřebujete ročně této kosmetiky? Máte i nějaký jiný způsob, jak se bránit vůči nepříjemnému zápachu potu?

Reklama