Holmes Place přichází s novou érou pojetí fitness - tzv. Power Plate. Jde o revoluční technologii v péči o tělo, se kterou lze dosáhnout kýžených výsledků již za deset minut.

 

Historie Power Plate

Východoněmecký profesor Biermann se zabýval výzkumem vibračního efektu na lidské tělo a v roce 1960 objevil takzvanou Advanced Vibration Technology, díky níž mohli ruští kosmonauté o deset let později setrvat ve vesmíru rekordních 420 dní, zatímco Američané byli nuceni se vrátit na Zemi již po 120 dnech. Roku 1999 vyvinul slavný trenér holandského atletického týmu Guus Van Der Meer Power Plate jako účinnou součást tréninkových metod. V roce 2003 zavedlo NASA Power Plate pro své vesmírné programy a letos jej Holmes Place představuje ve svých klubech.

 

Co je Advanced Vibration Technology a jak funguje Power Plate?

Advanced Vibration Technology využívá mimovolního strečového reflexu, jako přirozené reakce těla na narušení rovnováhy za účelem zvýšení stimulace svalových  vláken. 

 

Power Plate pracuje na bázi mimovolních tělesných reflexů. Jsou vyvolány vibrací, působící na vysoký počet svalových vláken, která nejsou při běžném tréninku ovlivnitelná. Reakce těla na mechanické stimuly je naprosto přirozená a nenucená. Tyto stimuly produkují strečové reflexy, které mají s ohledem na frekvenci za následek rychlé a intenzivní smršťování svalových vláken, a to 30-50krát za sekundu. Trénink na Power Plate umožňuje cvičenci snadný, bezpečný a vysoce efektivní trénink, kdy za pouhých 10 minut dosáhne stejných výsledků jako při běžném cvičení trvajícím 1–1,5 hodiny.

 

Vibrační trénink na Power Plate umožňuje kvalitní procvičení svalstva celého těla. Výsledky studií prokázaly, že cvičením na Power Plate je možné pozastavit rozvoj osteoporózy a urychlit obnovu poškozených šlach a vazů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výhody Power Plate

Power Plate je účinný zejména v těchto oblastech - zvyšuje svalovou sílu, svalovou vytrvalost a reakční sílu, pomáhá při rehabilitaci, zesiluje kostní hmotu a předchází osteoporóze, zlepšuje flexibilitu a rozsah pohybu, odbourává celulitidu a zlepšuje krevní oběh.

Revolučnost technologie Power Plate spočívá zejména v tom, že cvičební lekce trvá jen deset minut. Během cvičení se téměř nepotíte, takže ani není nutné se převlékat.

 

„Power Plate je novým prvkem v oblasti fitness. Je „revolucí“ na trhu především díky svým výsledkům, které jsou viditelné za tak krátkou dobu. Je to velká výzva pro všechny, kteří nemají na cvičení mnoho času, jelikož  si nyní mohou zasportovat, aniž by museli být oblečeni ve sportovním. Power Plate je velmi dobrým řešením také pro lidi, kteří mají problémy s nadváhou a osteoporózou,“ říká Ron Almagor, generální ředitel Holmes Place pro Českou republiku.

 

Pro koho je Power Plate určen?

„Power Plate je zejména vhodný pro lidi, kteří chtějí efektivně dosahovat svých cílů. Vibrační technologie umožňuje kvalitně procvičit celé tělo vyvoláním strečového reflexu, masáž svalstva i zlepšit flexibilitu,” říká vedoucí trenér Holmes Place, Jan Hnilička.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Power Plate je určen pro ty, kteří chtějí efektivní trénink při minimální časové náročnosti, kterým úplně nevyhovuje odporový trénink, kteří chtějí předejít osteoporóze a chtějí zesílit kostní hmotu, kteří potřebují rehabilitaci po zranění, kteří si chtějí zlepšit výkonnost, kteří chtějí tonizovat svalstvo a prohloubit svalovou definici, pro ženy, které chtějí odbourat celulitidu, pro lidi, kteří chtějí zlepšit flexibilitu a předejít zraněním, a pro ty, kteří chtějí vypadat a cítit se lépe, být silnější a zdravější.

 

Porovnání běžného tréninku s tréninkem Power Plate

 

 

běžný trénink

trénink na Power Plate

Počet tréninků za týden

3         

3         

Délka tréninku

1-1,5 hodiny    

10 minut         

Počet opakování

3 série

1 série

Odpočinek po 1 cvičení

2 minuty

 

Doba zotavení

2 dny

2 dny

Zahřátí            

15 minut

45 sekund

Zklidnění        

10 minut

60 sekund

% využití svalových vláken

40 %

95-97 % 

                                                          

Pro samostatné využívání Power Plate je nezbytné, aby cvičenec absolvoval minimálně 3 lekce pod vedením instruktora.

 

Celosvětová uznání

Power Plate získal čtyři prestižní ocenění v oblastech "anti-aging", wellness a krása:

- Innovation Award 2002 pro fitness

- Beauty Equipment of the Year 2003

- Anti-ageing Award of the Year 2005

- Ocenění při předání oficiální certifikace Wellness machine založené na následujících kritériích: kvalita produktu, účinnost a užitečnost v oblasti wellness, školení a podpora, dotace, servisní a reklamační podmínky.

 

Power Plate pomáhá profesionálům

Power Plate využívají v zahraničí profesionální sportovní týmy a známé osobnosti. Ze sportovních týmů je to například Arsenal, Barcelona, A. S. Monaco, Ajax Amsterdam, Glasgow Rangers, L. A. Lakers, San Antonio Spars, Dallas Mavericks, N. Y. Mets, Pittsburgh Pirates, St. Louise Gardinals a další.

 

Ze známých osobností cvičí na Power Plate Jane Fonda, Carl Lagerfeld, Annie Lenox, Clint Eastwood, monacký princ Albert, Ruud Gullit, Giorgio Armani, Gérard Depardieu, Anthony Hopkins, Ivana Trumpová a další.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Holmes Place v České republice

Společnost Holmes Place v České republice otevřela loni svůj první klub v rámci středoevropského regionu a během dvou let předpokládá otevření dalších dvou až tří klubů v Česku. Holmes Place vlastní práva k distribuci Power Plate pro středoevropský region.

 

V současné době využívá služeb fitness dvě až tři procenta české populace. V souvislosti se zavedením Power Plate vidí společnost Holmes Place potenciál pro zbylých 97 procent lidí, kteří se pravidelnému cvičení ve fitness klubech nevěnují. Nárůst uživatelů fitness o pět až deset procent by měl být podle společnosti v horizontu následujících pěti let.

Více informací najdete na www.holmesplace.cz .

 

 

 

 

 

Reklama