Převratnou novinku pro řešení problému s citlivými zubními krčky přináší nová zubní pasta Sensodyne Repair & Protect. Díky obsahu účinné látky NovaMin® totiž tato novinka tlumí projevy senzitivity zubních krčků – takzvanou dentinovou hypersenzitivitu, která je jednou z nejčastějších příčin citlivosti zubů. Dosud všechny zubní pasty pro citlivé zubní krčky přinášely jen ulevující účinek, ovšem Sensodyne Repair & Protect tento problém prokazatelně řeší, neboť citlivá místa dokáže aktivně opravit.

Sensodyne

Unikátní účinná látka NovaMin® je složena z přírodních stavebních látek zdravých zubů a kostí – vápníku, sodíku fosfátu a silika částic. NovaMin® aktivně opravuje narušené - a tedy citlivé části - zubů pomocí minerálů, které jsou v zubech přirozeně přítomné. Po styku NovaMinu® se slinou dochází k výměně iontu sodíku s ionty vodíku za současného vzestupu hodnoty pH v ústech. Při takto zvýšené hodnotě pH pak dochází k vysrážení a usazení iontů vápníku a fosfátu ve formě fosfátu vápníku. Následně dochází ke krystalizaci vysráženého fosfátu vápníku za vzniku vrstvičky podobné základní stavební jednotce skloviny, tj. hydroxyapatitu. Tato vrstvička se vytváří na povrchu obnaženého dentinu a uvnitř jeho kanálků. Klinické testy prokázaly, že při správném používání zubní pasty Sensodyne Repair & Protect dvakrát denně dochází k vytvoření ochranné vrstvy již za pět dní. Sensodyne Repair & Protect je přitom první zubní pasta s obsahem fluoridů pro každodenní používání s obsahem účinné látky NovaMin®.

 „Nejčastější příčinou hypersenzitivity dentinu je obnažení krčkových částí zubů. Korunkovou část zubu kryje sklovina, která v oblasti tzv. zubního krčku přechází v cement, který kryje povrch kořene. V oblasti krčku může sklovina přesahovat přes cement nebo naopak. Může se však stát, že výše zmíněné tkáně se navzájem nepřekrývají. V takovémto případě zůstává obnažen různě široký pás dentinu, který pokud není krytý dásní, je přímo vystaven působení zevních podnětů. Ty následně působí na nervová zakončení uvnitř dentinových kanálků, která stimulují a jejichž prostřednictvím se přenáší do vyšších nervových center, kde vyvolají vnímání nepříjemné citlivosti až bolestivosti,“ vysvětluje MUDr. Adel El-Lababidi, Ph.D., zubní lékař.

NovaMin® byl vyvinut z bio-aktivního skla neboli látky Bio-glass®, původně určené pro podporu kostní regenerace. Šlo přitom o první syntetický materiál schopný nahradit vlastní kostní tkáň, který otevřel cestu pro další výzkum a vývoj v oblasti tzv. bio-aktivního skla.

Sensodyne

Doporučená maloobchodní cena:

ČR 99,90 Kč

SR 3,99 EUR

Reklama