„Styl velociraptor je oblíbený. Hlavně na I. P. Pavlova a na Florenci u výstupu z trasy C nad eskalátorama. Sou zašitý v tý prosklený uličce nebo za rohem, většinou s bengama (vysvětlivka redakce – policie), a na IPáku mezi sloupama, a jak projdeš, útočej,“ vysvětluje zkušený černý pasažér v internetové diskusi, ve které si takzvaní „negři“, jak si také říkají, vyměňují zkušenosti.

Přežije silnější
Pražská hromadná doprava skutečně chvílemi připomíná pravěkou džungli. Revizoři a černí pasažéři spolu svádí nikdy nekončící boj.
„Dejte to sem!“ rve revizor mladé ženě z ruky kabelku.
„Pusťte to! Nešahejte na mě! No vidíte ho?!“ ječí žena. V zápalu boje upadne a tak se zapře nohama o dveře tramvaje a škubne. Revizor pustí – nechce spadnout ze schůdků. Žena vyskočí a utíká pryč.

Do autobusu nastupuje matka s kočárkem a dvěma dětmi. Zaparkuje kočárek, usadí děti a vyndává peněženku, aby si označila lístek. To už se na ni ale vrhá revizor. Snahu označit si jízdenku neuznává a na příští zastávce donutí ženu i s dětmi a kočárkem vystoupit.

„Je tady revizor!“ ozve se v tramvaji přeplněné fotbalovými fanoušky.
„Tak ho vyhoďte!“
Vzápětí se dveře soupravy otevřou a revizor ji opustí obličejem napřed. Naštěstí tramvaj zrovna jede pomalu do kopce a kolem neprojíždí žádné auto.

Revizor není člověk!
„Násilí proti člověku a proti revizorovi je dost rozdíl,“ vysvětluje jeden z ideologů boje s revizory. „Musíš ho vnímat jako symbol toho, co a koho reprezentuje. Podnítit tak svůj vnitřní revoluční zápal a srazit toho poskoka provinční maloměšťácké buržoazie až na chladné a tvrdé dno jeho mrzké existence.“

Takhle řečeno už to zní jako válka. Ne každý je ovšem přesvědčeným bojovníkem proti systému.
„Já jezdím načerno jen pro ten adrenalin a protože mě baví dělat si z revizorů prdel a ze sebe debila,“ říká další černý pasažér.
„Já zas chci ušetřit a každá dvacka dobrá,“ přidává se jiný.

Strategie vedení boje
Černí pasažéři se organizují, varují se mezi sebou, kde zrovna smečky revizorů číhají a vytváří komplikované strategie průniku stanicemi metra.

„Některé stanice mají blbou koncepci - jeden východ a eskalátory - třeba Želivského, Jiřák, I. P. Pavlova... Tam seš většinou v loji a pomůže ti akorát metoda davu a nenápadnosti. Teda pokud (což zrovna v těhle stanicích dělají) nepoužívají metodu rojnice s podporou MP (vysvětlivka redakce – městská policie).“

Tipy & triky pro stanici metra FLORENC

1) Na Florenci je výhodné používat východ na trase C (červená), kde nejsou jezdící schody. Pokud je člověk pozorný, tak revizor bands uvidí skrze boky ještě na schodech, pokud si není jistý, může vystoupit až na vrchol a rozhled je dokonalý. Pak stačí vybrat jen ten správný směr. Dobré je chodit ven v protisměru, což vůbec není nápadné, jelikož tak chodí každý, kdo pospíchá na autobusák.

2) V tomto směru (Céčko bez eskalátorů) stojí občas revizor crew dole pod schody, pokud jedete metrem a zvolíte poslední vagon (směr z Hájů) nebo první (směr z Ládví), krásně tu bandičku vidíte, a pokud vyplavete posledníma dveřma směr ke středu soupravy, v pohodě to zarolujete na druhou stranu a jste v suchu.

3) Pokud vystupujete z Béčka (žlutá), NIKDY nechoďte vnitřním propojením, je to hrubý hazard - revizor crew tam zevluje pravidelně.

4) Při použití vnějšího východu z trasy B to chce ostražitost, hlavně nad schody (tam jsou opravdu hodně zřídka, ale dá se uniknout jednak napravo do prosklené uličky k východu z trasy C nebo se držet v davu a pak už jen ve správný čas zvolit správný směr).

5) Opětovný nástup a nebo prostě jen nástup uskutečníme vchodem tak, abychom do přepravního prostoru vstupovali na trasu C opět po již provařených schodech, a po cestě kolem štiplístkostrojů se nezapomeneme podívat do té jejich dozorčí kukaně na stěnu monitorů, zdali někde nestraší revizor bands - od doby, co mají ty LCDčka, je obraz jasný a dobře viditelný... samozřejmě nás zajímá prostor pod schody. Pokud bychom udělali chybu a zapomněli se podívat, je tam nádherně vidět ze schodů a vždy se můžeme otočit a dojít pro lupen, což se rovná plichtě (lepší než prohra za 500).

6) Při nástupu na trasu B postupujeme stejně, ale kukaň je ve vstupu do Cčka, tak se tam dojdeme juknout.

Zdroj: internetová diskuse

A na závěr pár rad od „negrů“: 
- nikdy jim nedávejte občanku ani jiný doklad
- snažte se tvářit a chovat provinile
- kdo uteče, neplatí

Jaké zkušenosti s revizory máte Vy? Znáte spíš ty slušné, které „ukecáte“, nebo ty arogantní a nepříjemné? Byl na Vás někdy revizor agresivní? Jste ten typ, co revizoři pokaždé zastaví, nebo Vás naopak nechávají na pokoji?

Reklama