Dnešní cesta do práce? Pouhých pár schodů - sejdu a jsem v kanceláři, u počítače a kafiska.

Doby, kdy jsem drncala do Zlína v přeplněném trolejbusu, jsou dávno pryč, dodnes si však vybavuji ponižující zážitek s revizorem, který mne přistihl bez kartičky.

Zapomněla jsem ji v jiné kabelce, v noci jsem přijela z Prahy, ráno jsem vstávala se zpožděním. To, jak hlasitě komentoval můj občanský průkaz, ze kterého četl všechny údaje, jak vymáhal okamžité zaplacení pokuty, jak si vychutnával mé studem rudé tváře, si dokážu i po letech zcela živě vybavit.

Teď jezdím trasu autem, za volantem hlasitě trousím drsné nadávky na řidiče černých silných  vozů, předjíždějících v protisměrných pruzích a přes dvě bílé čáry, ale za trolejbus bych to už nikdy neměnila.

Věra Hubená


Milá Věro, děkujeme za příspěvek. Připomněl mi moje pocity ve chvíli, kdy ke mně v metru či v autobusu přistoupí revizor. Vím, že v peněžence určitě mám měsíční kupon na MHD, ale i přesto začnu nervozně přehrabovat v kabelce a děsím se toho, že jsem třeba nechala peněženku doma. V očích revizora si okamžitě všimnu naděje, že přistihl černého pasažéra, a poté zklamání, když konečně najdu, co jsem hledala :-).

Zažila jste také něco zajímavého při své cestě do práce? Napište nám o tom. Odměníme Vás dárečkem.

redakce@zena-in.cz

Ještě připomínám, že během dopoledne odstartujeme soutěž v samolodích.

 

 

Reklama