Jízda vlakem je sama o sobě zážitek ale když se připletete k práci revizora, byť jako divák , nestačíte zírat.
Můj zážitek mluví za vše : po rozjezdu vlaku se otevřely dveře a při slovech "Revize jízdenek, předložte vaše jízdní doklady " se pár cestujících udiveně ohlédlo. Revizor vizáží připomínající skřítka dobalancoval ke skupince romů a jal se vymáhat platné jízdenky a posléze doklady ,neboť skupina jízdenky samozřejmě neměla. Romové se vesele bavili a skřítek si mohl vyřvat hlasivky, ale málo platné, nic nepomáhalo.

Až když vyřkl kouzelné slůvko POLICIE , zmizel romům z tváře humor a nastala mela. Moc nechybělo a revizor opustil vlak za jízdy. Tohle handrkování trvalo dvě zastávky. Potom romové vystoupili ve své cílové stanici a revizor značně nas..n pokračoval ve své práci.
Až došel k malému kloučkovi, který v aktovce nemohl najít jízdenku. Snad aby si spravil reputaci, pustil se do toho klučiny jako by byl vyvrhel. Vysypal mu celou aktovku na zem, řval na něho že je parchant a že mu ukáže.Klouček v totálním šoku ronil slzy a přísahal že průkazku někde má. To už se nás pár cestujících zvedlo a špunta se zastalo. Revizor sice vykřikoval, že nás všechny vyhodí a že jsme chamraď, ale kluka už nechal na pokoji.

Ten průkazku našel zapadlou pod sedadlem, ale omluvy od revizora se nedočkal.

Sice se všude píše, že vám revizor nesmí šacovat věci , ale jak se má ubránit mrňous, který je za aktovkou sotva vidět ??

A zase bylo vidět jaká je spravedlnost. Romové bez jízdenky vesele dojeli a nic se jim nestalo, protože revizor neměl odvahu je vysadit nebo tu policii zavolat, ale na bezbranném děcku si vylil zlost. 

kominice


Spíš by měl revizorovi někdo něco říct...když šacuje malého kluka. S těmi Romy mám podobnou zkušenost. Děkujeme za příspěvek a posíláme lesk na rty.

Reklama