Tematická výstava RETRO včera začala v pražském Tančícím domě. Budete mít opravdu silný pocit, že jste se vrátily v čase. Podíváte se jak na typické produkty z 70. a 80. let, tak i na styl bydlení a módu. Na otevření výstavy dorazila i Helena Vondráčková, Jitka Zelenková, Kateřina Kornová, Václav Vorlíček, Jitka Asterová a další. Pokud byste se chtěli na výstavu přijít podívat, máte šanci až do 16. 10. 2016.

retroHelena Vondráčková

helenkaAdam Mišík s přítelkyní

mišik a dvaVáclav Vorlíček

vorlíčekJitka Asterová, Milada Karasová, Helena Vondráčková, Kateřina Kornová (zleva)

retrovystavaH. Vondráčková, A. Hemala, J. Zelenková

vystavaJitka Zelenková

zelenkováíKateřina Kornová

kornováHelena Vondráčková, Václav Vorlíček

helenkaAdam Mišík

mišik

ertro

šatičky

retro šaty

To nejlepší z této éry se představí pomocí reálných instalací panelákových bytů včetně spotřebičů a celkového bytového vybavení s designovými předměty denní potřeby. Výstavou bude provázet ikonická animovaná postava pana Vajíčka, která oddělovala reklamní spoty v Československé televizi a dodnes funguje jako symbol tohoto období.

Návštěvníci si připomenou rovněž oblíbené produkty a originální obaly výrobků předních národních podniků, jako byly Seva, Kofola, Eta a jiné. Další část expozice se zaměří na životní styl, módu, zájmy a trávení volného času. Objeví se také unikátní kostýmy Heleny Vondráčkové, Karla Gotta, Libuše Šafránkové, Hany Zagorové či Dagmar Patrasové. Mnohé jistě potěší instalace prodejny z typického seriálu 70. let - Žena za pultem

Více o výstavě: www.galerietancicidum.cz

Reklama