lentilky-seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Vzpomínáte někdy na to, co jste mlsali, když jste byli děti? Já jsem se narodila po roce devadesát a nejvíce vzpomínám na velké kulaté barevné žvýkačky v platíčku, které byly ihned vyžvýkané, dvoubarevný lískooříškový krém v srdíčku a prášek Tang. Moje maminka vzpomíná na žvýkačky Pedro a Jesenku, babička zase na bonbóny Fialky a mejdlíčka.
Pojďme se nyní podívat na několik mlsů, které propluly již třemi generacemi a stále slaví úspěchy.

Lentilky

A začneme hned těmi nejstaršími. Kdo by to řekl, že lentilky jsou s námi již 116 let? Jsou dokonce starší než jejich američtí konkurenti M&M's. V České republice je vyráběla firma Sfinx. Lentilky samozřejmě není třeba přehnaně popisovat, všichni je známe. Jejich charakteristický tvar pravidelné čočky jim právě dal i jejich název (francouzský výraz lentille či anglický lentil odpovídá českému výrazu čočka). Od roku 2021 se jejich výroba přesměrovala z Česka do Německa (do zdejší továrny stejné společnosti). Česko-německý je ale také jejich původ. V roce 1863 začal český Němec Philipp Kneisl vyrábět cukrovinky a tvrdé bonbony ze sacharózy a škrobového sirupu, ale až v roce 1907 získaly tyto cukrovinky své charakteristické barvy (pod vedením Kneislových synů), nyní jsou k dostání ve žluté, červené, modré, zelené, fialové, růžové a oranžové a od roku 2014 jsou barveny přírodními barvivy ze spiruliny, světlice barvířské, ředkve, citronu a mrkve. Zajímavé také je, že každá jedna lentilka váží jeden gram a měří přesně jeden centimetr.

Kofila

Kofila je letošním oslavencem. Tato kávová tyčinka z dílny Orion totiž tento rok slaví své sté výročí. Vyrábět se začala v roce 1923 a už tehdy ji zdobil žlutý obal s obrázkem mouřenína, vytvořeného výtvarníkem Zdeňkem Rykrem, který stojí také za charakteristickou Orion hvězdou. K příležitosti 90. výročí získala Kofila parťáka jménem Kofila Latte a ke stému výročí sedm designových edicí.

Hašlerky

Hašlerky oslavily své sté výročí před dvěma lety. Vymyslel je v roce 1877 jeden hamburský lékárník a pojmenovány byly původně podle italského operního pěvce Enrica Carusa, kterému pomohly před vystoupením od chrapotu. Když se pak recept na tuto bylinnou směs z anýzu, meduňky, jitrocele a máty dostal díky Františkovi Lhotskému do České republiky, jméno Caruso-Hustenbonbon nebylo příliš úspěšné. Lhotský se tedy rozhodl s bonbony vypravit do kabaretu Lucerna za chraptícím českým písničkářem Karlem Hašlerem, kterému od chrapotu pomohly stejně jako předtím Carusovi. Vděčný Hašler svolil k užití svého jména a hašlerky tak byly na světě. Nyní je vyrábí firma Nestlé v závodě Sfinx.

Pikao

Oblíbené Pikao oslavilo minulý rok sedmdesáté výročí. Receptura slazeného kondenzovaného mléka s kakaem vznikla v roce 1952 a na trh byla uvedena nejprve v plechovce. Teprve v roce 1972 se poprvé objevilo Pikao v tubě. Nejzajímavější je, že receptura této sladkosti se od jeho počátku nezměnila a Pikao tedy chutná stále stejně. Je to dáno hlavně tím, že je receptura složena pouze ze tří surovin. Mléko, cukr a kakao. Tak jednoduché, a tak dobré. Pikao společně s dalšími mléčnými produkty vyrábí mlékárna Hlinsko.

Sójové řezy

Sójové řezy, nebo také sojové suky jsou sójovou cukrovinkou ve tvaru válečku. Složené jsou z cukru, hrubé sójové mouky, tuku, sušeného mléka a rumového aroma. Na trhu se poprvé objevily na konci padesátých let a nyní jsou k dostání od více výrobců a mají také více příchutí, například kakaovou nebo brusinkovou.

Tak co, našli jste mezi těmito dobrůtkami svou oblíbenou? Nebo vám při čtení článku na mysli vyvstala ještě jiná? Dejte nám vědět do komentářů. 

Zdroj informací: forbes.cz, wikipedie.cz, orioncokolada.cz, 21stoleti.cz, tatramleko.cz, instagram @tatramleko, instagram @celita.cz, instagram @haslerkyczsk, instagram @kofila_czsk, instagram @lentilky_czsk

Čtěte také: