5ba3507d2cb60image.jpgZ kolekce: Reserved

80. léta

Svářečka, v níž se skrývá talentovaná tanečnice, to byla Alex Owens v legendárním filmu Flashdance. Zkuste si vzpomenout, jak tato energická dívka chodila oblékaná, protože právě ona se stala jednou z módních ikon „osmdesátek“.  Návrháři se jejím jedinečným stylem oblékání inspirovali a zahrnuli do aktuálních kolekcí prvky té doby. Některé oděvy jsou v modernějším, lehce pozměněném pojetí, jiné si svůj klasický a jedinečný punc retra zachovávají i v dnešní době. A co by nám tedy nemělo chybět? Kalhoty s vysokým pasem, nepřehlédnutelné barvy, pásky s výraznou sponou, křiváky, oversize střhy, kozačky s efektivním shrnutím v oblasti lýtek a kotníků.    

5ba3533f3ef31image.jpgZ kolekce: Zara

K tomuto období se také neodmyslitelně váže disko. To znamená jediné, odlesky na oděvech jsou třeba. Kromě metalických barev je důraz kladen na materiály. Tím nejdůležitějším se stává satén. Nečekejte ale střídmé vzory a barvy, naopak, čím zdobnější módní kousek bude, tím lépe. Inspiraci můžete hledat ve zvířecí říši či u kolekcí světově známé značky Versace. Ta se vyznačuje právě extravagantním pojetím.

5ba35c4b6af0bimage.jpgZ kolekce: Levi´s

90. léta

Přátelé či Beverly Hills 90210, to jsou nezapomenutelné seriály „devadesátek“. Denim byl v té době nepostradatelný. Nesmrtelná tkanina, kterou v polovině 19. století proslavil Levi Strauss, se na špici trendů drží již nějaký ten pátek. Po vzoru dob minulých, se bude nosit v různých barevných kombinacích a střizích. A jak můžete vidět, nepostradatelným doplňkem se opět stává výrazný pásek. Ten bude pro nadcházející sezónu dominantou napříč módními styly.

Nenechte si ujít: