Toužíte po interiéru, který se vám jen tak neokouká? Vraťte se v čase k tomu, co fungovalo u předchozí generace a osvěžte váš domov nábytkem a doplňky z let minulých v novodobém provedení. I přesto, že ve vás slovo retro vyvolává pocity usedlosti a zastaralosti, tak ve spojení s moderními prvky, získá vaše domácnost úplně jiný rozměr.

Retro slaví velký návrat a naleznete ho téměř ve všech odvětvích od nábytku až po módu. Možností, jak oživit interiér v tomto duchu, je několik. Buď investujete do klasických ikonických kousků, vydáte se hledat do bazarů, na bleší trhy nebo na půdu, či využijte široké nabídky obchodů, jejichž sortiment je inspirovaný retro obdobím. Retro éra sází na výrazné vzory a tvary. Může se jednat o kuchyňské spotřebiče, zaoblená křesílka či hranaté konferenční stolky. Minimalismus se v nábytku kombinuje s nepřehlédnutelnými hravými barvami. Pokud chcete mít váš domov pouze v nádechu retra, zvolte retro kuchyňské spotřebiče či doplňky, které dodají kuchyni krásný vzhled. Rozhodně se ale vyvaruje přílišnému kombinování vzorů a barev dohromady. Tím byste docílili pouze nevkusného a nesourodého překombinování.

Ač dnešní době vládnou vlastní napařovací žehličky, drží si její suchá kolegyně stále své místo. Pro toho, kdo upřednostňuje klasiku v žehlení, je tu žehlička od značky ETA.

sd
Žehlička ETA 7246 90000,EURONICS, 999 Kč

Okořeňte vaši kuchyň nápaditými pomocníky

Dnes se dají sehnat i takové spotřebiče, které jsou moderní a vypadají jako retro. Trend zaoblených elektrospotřebičů je čím dál více oblíbenou záležitostí. Spotřebiče by měly být v jemných pastelových barvách - krémové, slonové kosti, vanilkové, růžové. Výhodou u těchto barev je jejich nadčasovost a snadné sladění s ostatními prvky interiéru. Zařízení domácnosti, které připomíná styl moderní před několika desítkami let, je navíc dnes snadno dostupné. Příkladem jsou konvice v nejrůznějších zářivých barvách a s krytem připomínající klasickou pokličku.

sa
Rychlovarná konvice Kenwood kMix SKM030, EURONICS, 1299 Kč

Také máte potřebu u každého filmu si něco zobnout? Pak je zde pro váspopkornovač FC 140 Retro v designu padesátých let, který nabízí snadnou a rychlou přípravu bez oleje a tuku.

s

Popkornovač Guzzanti FC 140 retro, EURONICS, 1599 Kč

Zdroj: tisková zpráva

Reklama