Už delší dobu je velkým trendem návrat ke starým dobrým funkčním retro věcem. Hlavně v oblasti designu. Často můžeme na ulicích potkávat kola, na kterých jezdily naše babičky a dědečkové. Nese to v sobě jistou dávku zvláštní atmosféry a puncu jedinečnosti, když vezmeme v úvahu, že vzhledově stejná kola můžeme obdivovat například v muzeu.

viaggio

Model Anita Viaggio, cena: 8 900 Kč

Ovšem k těmto nablýskaným, na obdiv vystaveným kouskům mají opravdu velmi daleko. Jedná se o tzv. retro kola, která vynikají nejen svým osobitým, elegantním a reprezentativním vzhledem ale i velmi snadnou ovladatelností, vysokou spolehlivostí a v neposlední řadě i značným pohodlím při projíždění se na cyklostezkách, toulkami městem, příjemnou a zdraví prospěšnou cestou na nákupy, do práce a z práce. Jistě oceníte i ty další velmi důležité výhody – pomáháte a ušetříte za dopravu.

britannia

Model Pashley Britania, cena: 23 000 Kč

Retro kola jsou vyrobena z moderních materiálů zaručující nízkou hmotnost, přitom však velkou odolnost a  pevnost konstrukce. Nechybí spolehlivá nábojová převodovka Shimano Nexus či Sturmey Archer, kvalitní brzdy a další komponenty, na které jsou cyklisté u moderních kol zvyklí. Navíc mají speciální komponenty a výbavu, která zpříjemní denní ježdění, třeba i v sukni na nákup a jsou nadmíru pohodlná.

 černe

Model Pashley SPEED 3 – výročí kousek k 90.letům ruční výroby PASHLEY, cena: 32 000 Kč

Kola najdete na www.cyklospeciality.cz

Reklama