V poslední době dochází k návratu ke starému dobrému retro stylu. Rádi bychom Vám představili produkty od německé firmy Nostalgic Art, která vyrábí celou řadu produktů s retro tematikou. Jejich výhradním prodejcem v České republice je společnost Postershop.

Jak vlastně vznikly smaltované retro cedule? Technika smaltování jako povrchová úprava kovů se hojněji rozšířila ve druhé polovině 19. století v Německu. Nejdříve jako povrchová úprava nádob na vodu a nádobí. Později koncem 19. století došlo k velkému rozšíření smaltovaných reklamních cedulí, kterými byly označované prodejny všeho druhu. Tyto smaltované cedule byly v podstatě formou reklamy na daný obchod nebo výrobek. V této době neměly plechové cedule z hlediska reklamy téměř žádnou konkurenci. Označení obchodu neonovým nápisem bylo velice drahé. Pro plechové cedule hovořila cena i trvanlivost. Ne každý měl ještě v té době zavedenu elektřinu, která byla podmínkou neonové reklamy.

www.postershop.cz/

V současné době je retro cedule s motivem starých reklam spíše dekorací interiéru než skutečnou reklamou na výrobek. Originální cedule z doby před více než jedním stoletím nejsou zrovna levnou záležitostí. Německá společnost Nostalgic Art přišla před více než 10 lety vstříc zvýšené poptávce po retro produktech a začala vyrábět vlastní kolekci. Od skromných začátků, kdy nabízela pouze retro cedule se rozrostla a nyní má ve svém portfoliu více než 1000 různých výrobků s retro tematikou. Díky společnosti Postershop, která firmu Nostalgic Art na českém trhu zastupuje a distribuuje, si můžete vyzdobit i Vy těmito výrobky svůj byt, kancelář nebo dílnu. Celá výroba je umístěna v Německu a nejedná se, jak je občas u podobných výrobků zvykem, o levnou produkci z Číny či jiné asijské země.

www.postershop.cz/

V nabídce najdete jak vyloženě dekorační produkty jako jsou retro cedule, retro pohlednice nebo magnetky na lednici tak i vyloženě praktické výrobky jako je třeba zápisník na lednici, hodiny na zeď nebo třeba zapalovač.

www.postershop.cz/

Jako úplnou novinku, na kterou se mohou fanoušci retra těšit jsou kuchyňské dózy a které budou na český trh uvedeny v průběhu května. Výrobky od firmy Nostalgic Art můžete zakoupit v internetovém obchodě na adrese www.postershop.cz.

Reklama