Pokud jste čekaly, že tuto sezonu jaro a léto pofrčí například křiklavé barvy, metalické odstíny nebo jinak futuristické modely, tak vás musíme vyvést z omylu, letos se totiž bude móda ubírat trochu jiným směrem – míří zpět do minulosti. Retro je in a vy tak inspiraci můžete hledat klidně u své babičky v šatníku.

Novodobé retro

Ruku v ruce s retro trendem se můžeme bavit také o zájmu o udržitelnost, která s tím tak trochu záleží. Lidé už nechtějí kupovat tuny a tuny oblečení v řetězcích, a tak hledají inspiraci a originální kousky třeba ve vintage obchodech nebo sekáčích. Poptávka je natolik velká, že rostou doslova jako houby po dešti.
A co že je in a po čem sáhnout?

  • Toto jaro byste měly ve svém šatníku přivítat propínací svetříky do pasu. Pokud budou mít výrazné knoflíky nebo retro vzory, tím lépe. Ale pokud nechcete vypadat jako z filmu pro pamětníky, kombinujte jej třeba s koženými kalhotami nebo úzkými džíny. Pokud přeci jen trochu nádech minulosti chcete zažít, vezměte si džíny do zvonu.
  • Květinky jsou jasným znamením jara. Ale v tomto případě zapomeňte na exotiku nebo maxi potisky, ve stylu našich babiček spíše volte spíše mini vzory a střídmé barvy – černou, hnědou, béžovou, oranžovou…
  • O tom, že o holky mohou nosit kalhoty, nemusí být řeč. Letos si ale pořiďte pořádné mrkváče. Nádech retra v nich pocítíte na 100 %! Místo placatých bot je ale kombinujte s podpatky a místo mikiny raději sáhněte třeba po transparentním topu.
  • Na detailu záleží a jestli se na něco aktuálně zaměřit, jsou to ramena. Výrazné rukávy, objemné volánky, prošívání…Čím výraznější, tím lepší!
  • A co dál? Nebojte se sak v oversized střihu, prošívaných bundiček a kabátků, anebo třeba malých kožených kabelek. Šik budete ale také v jakémkoliv odstínu hnědé v kombinaci s kostkami.

Tak co, troufnete si s námi na vlnu retro?

Také si přečtěte:

Reklama