Dnes hodně z vás píše do diskusí, že pro ně je největší adrenalin setkání s pavoučkem. Sice to nechápu, ale když vezmete, že jich několik za svůj život ve spánku sníte… Díky za příspěvek telelot…

Dobrý den,
posílám svůj příspěvek a v příloze „ilustrační foto“

Adrenalinové sporty mi nic neříkají, nemám tu potřebu zbytečně hazardovat, ale například kolotoče pořád miluju. Kdykoliv k nám přijely, hned jsem letěla na velký řetízák. Jak jsem byla starší, už mi to bylo hloupé, tak jsem tam šla vždy jako doprovod, nejdřív s manželovou dcerou, pak postupně s našima dětma, přece je tam nepustím samotné, že?

Začátkem devadesátých let se mi na Matějské pouti poštěstilo svézt se na atrakci, kterou jsem do té doby znala jen ze zahraničních filmů. Představte si kvedlačku, vysokou tak 20 m, do toho „kvedlátka“ si nasednete kolem dokola, zaklapnou vás nejdřív každého zvlášť, potom ještě po čtveřici dohromady, až skoro nemůžete dýchat a „kvedlátko“ se začne točit, pomalu, rychleji a najednou se kvedlačka i s vámi obrací nahoru (přitom se samozřejmě točí dál) a vy visíte hlavou dolů....

Dopadlo to dobře, výšek se nebojím, žaludek mi nic nedělá, jediný strach, který jsem měla, byl, aby mi nespadly brýle... hi,hi. Dnes už bych to neudělala, mám přeci rozum :o)

Ovšem největší adrenalin jsem kupodivu nezažila na pouti, ale ve sklepě. Na střední škole jsem měla brigádu jako pečovatelka, dvěma starším paním nanosit uhlí, nakoupit, něco poklidit... Jedna bydlela ve starém činžáku, vysoké stropy, dlouhá schodiště, a ten sklep, hrůza.

Šlo se do něj po úzkém schodišti, když šel někdo proti vám, jeden  musel čekat. Slabé, sotva blikající žárovky (to možná byla výhoda, vidět všechno detailně bych nechtěla), pro uhlí jsem tedy fakt nechodila s radostí. Jdu dolů, v každé ruce jeden kbelík a najednou by se ve mě krve nedořezal....

 Ježišmarjá, obrovský pavouk visel na pavučině v prostředku schodiště a druhý (asi manželka) lezl vpravo po zdi. Co teď? Pro uhlí musím. Tak jsem se nadechla, bleskem v podřepu přelítla zbytek schodů a rychle se otočila.

Uff, visel tam dál, takže na zádech ho nemám. Ještě že pusu jsem měla zavřenou, jinak by mi srdce snad vyskočilo z krku (přikládám ilustrační foto - pro větší představivost).

pavouček

Při zpáteční cestě už tam byl jen jeden „kousek“, ten na zdi. Dobré 2 minuty jsem bez hnutí propátrávala okolí, ale druhého pavouka jsem už neobjevila, snad někam odlezl. Naštěstí se nic podobného příště neopakovalo a pokud se dnes nějaký pavouček objeví, tak s malými si poradím a větší přenechávám manželovi:o)


Tak hezký slunečný den a nebojte se!

telelot
Text nebyl redakčně upraven


Jaký je váš nejlepší adrenalinový zážitek?

  • Máte ráda adrenalinové atrakce a sporty?
  • Nebo se jich straníte?
  • Na čem nejstrašnějším jste byla?
  • Co vás z adrenalinových atrakcí nejvíce baví?
  • Máte nějakou zajímavou historku spojenou s adrenalinovým sportem, či atrakcí?
  • Klepete se na zemi i za ostatní strachem a nemůžete se na to ani dívat?
  • Kam byste nás za adrenalinem pozvala?
  • Jaké bylo vaše nejlepší adrenalinové dobrodružství?

A nabízí se i mnoho dalších podotázek. Tak neváhejte, sedněte a pište své názory, příběhy a historky,  posílejte své fotky a videa na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

a jednu z vás odměním za příspěvek, který se mi bude nejvíce líbit, balíčkem potřeb pro adrenalinové nadšence.

Reklama