Spousta mužů se neustále diví, k čemu ženy potřebují tolik párů bot. „Co furt máte s těma botama?“ diví se především ti, kteří si vystačí s jedním párem na sezonu. Jsou ale také muži, u kterých si bez bot doslova ani neškrtnete…

boty

„Sem ti teď fotil ženskou,“ vyprávěl mi před pár lety jeden známý fotograf. „Manžel chtěl její akty. Ale furt trval na tom, že manželka na všech fotkách musí mít na nohách kozačky. Co kozačky! Hele, to ti byly boty jak do bootcampu!“ kroutil nechápavě hlavou fotograf.  
Dneska mě napadá, že manžel zmíněné dámy mohl být podobným milovníkem bot, o jakém mi před pár dny vyprávěla zase jiná kamarádka. Abych ji nekompromitovala na jejím novém pracovišti, budu jí říkat třeba Bára.

Orgasmus s kozačkami

Bára nedávno nastoupila do nového zaměstnání, a protože ve firmě platil přísný dress code, donesla si do práce na přezutí lodičky a své sněhule do mrazivého počasí ihned po příchodu do práce nechala pod stolem. Když se o něco později vrátila a zasedla zpátky na své místo, zdálo se jí, že do něčeho nohou narazila.
„Byl tam! Náš technik!“ popisovala mi chvíli, kdy svého nového kolegu našla pod stolem. Byl celý rudý a podezřele rychle dýchal. Na otázku, co tam hledá, prý odpověděl, že chtěl prověřit jen nějaké její kabely od počítače. Bára mu uvěřila. Ale ne na dlouho. Následující dny se totiž podobná situace opakovala. Sotva nechala svoje kozajdy bez dozoru, měla pod stolem technickou kontrolu.
„A pak jsem to viděla! Normálně je leštil a pusinkoval!“
Bára prý zděšeně běžela ke kolegyním do vedlejší kanceláře.
„Měly z toho strašnou srandu, prý to tam o něm každý ví, ale všichni dělají, jakože nic. Nakonec mu řekli, že toho musí nechat, ale stejně si myslím, že po firmě pořád tajně šmejdí a kouká, jestli nenajde nějaký odložený dámský boty. A když mám na sobě nějaké nové, neopomene to okomentovat a tečou mu sliny,“ směje se Bára.

Retifista je neškodný

Úchylka, kdy je pro někoho klíčovým kouzlem bota, se nazývá retifismus. Lehčí formou této deviace je, když muž po ženě vyžaduje, aby měla při souloži na nohou boty. Průšvih je, když bota zcela nahrazuje sexuálního partnera. Projevuje se to buďto přímou onanií do boty, nebo jejím osaháváním, očicháváním a líbáním. Někteří si dokonce ke svým miláčkům můžou vytvořit opravdu intimní milostný vztah. Jsou případy, kdy postižení s botami promlouvají a dávají jim jména. Jediným problém je, že „botišisti“ jsou velmi přelétaví a jeden pár jim dlouho nestačí. Známé jsou případy, kdy někteří kradli přímo v prodejnách obuvi, kde nepozorovaně odnášeli odložené boty, zatímco si zákaznice zkoušely nové. Jiní byli zase schopni ubytovat se v hotelu a krást boty, které ženy nechávaly za dveřmi k vyčištění.
Podle sexuologa a psychologa Luďka Daneše nejde o nebezpečnou deviaci.
„Horší samozřejmě je, když už ti lidé začnou boty krást, protože tehdy už se jedná o trestný čin. Dokud tím ale nikoho neobtěžují a najdou si partnerku, která na to přistoupí, nejde o žádnou katastrofu,“ říká sexuolog.

Kůže a vysoké podpatky

A jaký druh bot retifisty vzrušuje nejvíc?
„Převažují kožené vyšší boty na podpatku,“ říká Luděk Daneš, ale dodává, že i v tomto případě jde o velmi individuální záležitost. „To, co u některých dokážou kožené kozačky, u jiných klidně zvládnou i jarmilky.“
Podle Luďka Daneše je každý svým způsobem fetišista.
„Každý má nějakou svou úchylku, jen nejsou třeba tolik vidět,“ tvrdí sexuolog a jisté je jedno: takový retifista se vás asi nikdy nezeptá: „Ty už sis zase koupila nové boty?!“

Reklama