„Hospůdko hospůdko malá, restauračko zakouřená,“ zpívá se v jedné známé odrhovačce, ale tam bych si asi jídlo nedala. To bude putyka pro pivaře, a ty dnes ze svého seznamu vyškrtneme. Dnešní téma bude o restauracích, kam si chodíme pochutnat. Jestlipak nějakou takovou máte?

restaurace

Je to možná s podivem, že zrovna já jsem si vybrala toto téma. Já, která většinou zobe salát, nerada experimentuje, nesnáší pocit přesycenosti a už vůbec není gurmánka. Ale inspirovala mě jedna nedávná zkušenost. Na restaurace nekladu zvlášť vysoké nároky. Chci, aby se mi tam líbilo, možná vám to přijde praštěné, ale vzhled interiéru je pro mě důležitý. Chci, aby mě obsluhoval milý a usměvavý personál, otrávený ksicht mi vždycky zkazí náladu, a samozřejmě chci, aby mi tam chutnalo. Jakmile jedno z toho pokulhává, už mě tam víckrát neuvidí.

Jako třeba tady. Šly jsme s kamarádkou na dvojku a něco malého k jídlu. Už byl večer a obě dbáme na linii, tak proto malého. Vzala mě do své oblíbené restaurace. Hm, má vkus, pomyslela jsem si, když jsme vešly. Noblesní interiér ve francouzském stylu. Ona je totiž na Francii „ujetá“.

Hned se nás „chopila“ milá, hezká a roztomile „ukecaná“ servírka. Kamarádka byla patrně častým hostem, protože ji znala i jménem. Jeden stolek byl volný, tak z něj sklidila skleničky a šla pro jídelní lístek. „Nemohla byste nám ještě ten stolek utřít?“ zeptala se trochu káravě kamarádka. „Samozřejmě,“ zašvitořila dívka a hned přišla s hadříkem. „Ale děvče, ten hadr smrdí!“ ohrnula právem nos kamarádka a servírka se rozpačitě usmála. První černý puntík byl na světě. Hned se nám vybavil puch hadrů, kterým otíraly stoly uklízečky ve školní jídelně. Br.

Za chvíli přišla s jiným hadrem a přejela to znovu. No budiž. Objednaly jsme si. Já grilovanou zeleninu s mozzarelou a ona teplý sendvič. Na první pohled to vypadalo celkem lákavě, ale chuťově? Těšila jsem se na křupavou, pikantně okořeněnou zeleninku, a dostala jsem blátivou hmotu, v níž jste nerozeznaly papriku od cukety. A jak dopadl sendvič, na kterém se nedalo nic zkazit? Ale dalo, měl být zapečený, tudíž horký, a byl vlažný. Takže další dost podstatný černý puntík, který mi stačil k tomu, abych do téhle restaurace už nevkročila.

Zůstanu radši u své ověřené, která sice není tak luxusní, ale je útulná, výborně tam vaří a pro personál jste vždy vítaným hostem.

A teď vy, milé ženy-in?

  • Jaké máte zkušenosti s restauracemi?
  • Co musí splňovat dobrá restaurace pro vás?
  • Máte nějakou oblíbenou, kam chodíte? Nebo ráda experimentujete a zkoušíte nové?
  • Když vás v něčem zklame, vrátíte se tam podruhé?
  • Vadí vám, když se v restauracích kouří?
  • Reklamujete jídlo, které vám nechutná?
  • Kdy jste se naposledy v restauraci dobře najedla?
  • Máte nějakou příhodu z restaurace?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama