Máte chuť zase po čase vidět český film o mladých lidech? Pak právě Restart, který má dnes 8. prosince premiéru, je určen přesně Vám.

 

Mladí tvůrci z Česka se spojili s finskou produkcí a vznikl celovečerní absolventský film, ve kterém se podíváte na svět pohledem jeho hlavní hrdinky Sylvy.

Připravte se na to, že vstoupíte do prostředí velkoměsta, jehož realita vám bude předkládána bez přikrášlení – jako rychlá, drsná a bez odstupu. Právě Praha ve filmu hraje jednu z hlavních rolí a vy ji poznáte takovou, jaká opravdu je.

Uvidíte příběh, v němž se na apríla Sylvě změní z ničeho nic život, a to díky jedné nahlas vyslovené větě. Do té doby silná a sebevědomá dívka se ve chvíli samoty stává najednou ztracencem ve velkém světě. Když je bez lásky, jako by byla bez života. Ale to ona nechce. Rozhodne se, že zachrání lásku a tím třeba i sama sebe.


Celý film působí reálně. Byl natáčen ruční kamerou a postprodukční práce včetně střihu, zvukového designu a realizace speciálních efektů vznikaly ve Finsku.

 
Nečekejte ve filmu žádné "ostřílené" herce. Restart je plný mladých nepříliš okoukaných hereckých tváří. Ve filmu, jehož režisérem je Julius Ševčík, si hlavní roli Sylvu zahrála absolventka DAMU a členka souboru pražského Dejvického divadla Lenka Krobotová. Znát ji můžete z filmů Šakalí léta, Útěk do Budína či Doblba. Kromě Lenky Krobotové ve filmu uvidíte například Filipa Čapka či Annu Polívkovou.

  

Možná i Vy jste někdy řekla něco, čeho jste pak litovala, a toužila vše vrátit. Ale cesta zpátky už tu nebyla. Restart možná funguje. My si však příliš málo uvědomujeme, že jestli někde funguje vždy, tak v životě jen málokdy.

Reklama