Umělý vánoční stromek je ekologičtější

Zcela jednoznačně se dnes názory přiklání k tomu, že více ekologickými jsou umělé vánoční stromky. Ty kvalitní totiž nejsou tím, co je jednorázové nádobí či slámky z plastu. Nebudou na jedno použití a pravděpodobně takovýto stromeček přežije i několik generací vaší rodiny. Ani za deset či dvacet let nezklame. Kvalita je vysoká a dizajn je dnes natolik realistický, že nic lepšího už snad být ani nemůže. Ledaže se hitem stane to, že si budeme v místnosti stromek pouze promítat ve formě virtuální reality. Hold v takové době pak budou dnešní umělé stromky už jen retro kouskem.

Pokud jde o ekologii, mluví pro živé vánoční stromky zdánlivě to, že nepochází z lesa. Pěstují se na plantážích, na polích, stejně jako jiné rostliny na rychlou spotřebu. Takže nikdo kvůli Vánocům neničí les. Avšak ekologie je zde jen zdánlivou. Pěstované živé stromky totiž zabírají zemědělskou půdu, na které by se jinak mohly pěstovat potraviny. Navíc ty skutečně top stromky bez jediné tvarové a jiné vady na kráse, se pěstují za pomoci pesticidů, umělých hnojiv a s umělým zavlažováním. Nic z toho není zrovna ekologické. Prodej vánočních stromků je každoročně obrovský business, takže určitě se setkáte s lobbingem pro ty živé. Uvažujte ale realisticky.

Jak ušetřit za vánoční stromky?
Určitě ne tak, že každý rok koupíte nový, živý. Spočtěte si, kolik za ně utratíte za pět či deset let. Nebo dokonce za dvacet. To vám i ten nejluxusnější a nejdražší 3D vánoční stromek bude připadat jako super levný.

Pokud se rozhodnete pro umělý vánoční stromek, kupujte ho na internetu. Ceny zde jsou mnohem nižší než v různých hobby marketech a jiných obchodech. Navíc jste schopni snadno srovnat jednotlivé stromky a vybrat si skutečně takový, který odpovídá vašim představám. Není dobré si samozřejmě nechat nákup na poslední chvíli. Pojďte si letos stromek koupit třeba už v září! A proč ne? Alespoň jednou si splníte své předsevzetí, že se na Vánoce připravíte s předstihem. Skvělým místem pro nákupy je e-shop Svetstromku.cz. Ten začíná vánoční stromky prodávat tradičně již od 1. září. E-shop nabízí 3D stromky, bílé a zasněžené vánoční stromky, kuželové stromky, též umělé vánoční stromky v květináči či na pařezu. Vybrat si lze smrk, jedli i borovici. K dispozici jsou stromky už od 60 cm až do výšky 280 cm.

Nejvěrněji vypadají umělé vánoční stromky 3D
Právě 3D vánoční stromek je hitem posledních let. Přesvědčil o změně postoje k umělým stromkům i zaryté zastánce živých. Tyto stromky jsou totiž dokonalé tvarově, barevně i v detailech. Mají hustý tvar a naprosto realistické jehličí. Hodí se k takovému bohatému zdobení, jaké známe z amerických filmů. Jsou to skutečné dekorační interiérové perly. Pro ty nejnáročnější má pak e-shop Svetstromku.cz k dispozici ještě stromečky se 100% 3D FULL jehličím. U těch běžných 3D stromků je střed vánočního stromku zahuštěn pouze běžným jehličím a jen viditelné části mají jehličí 3D.

Moderní hity pro vánoční stromky
Letošním hitem a novinkou mezi umělými vánočními stromky v e-shopu Svetstromku.cz jsou bílé a zasněžené umělé vánoční stromky. Nejsou to takové ty bílé stromky, které jako by byly sestaveny ze štětek na lahve. Ty, které budou okouzlovat o letošních Vánocích, jsou realistické, husté, s aplikovaným umělým sněhem z nehořlavého materiálu. Ten může být na celých stromech, nebo pouze na některých větvičkách. Záleží od konkrétního modelu. Bílé a zasněžené vánoční stromky se dají pořídit jako běžné umělé vánoční stromečky i jako 3D.

Reklama