masturbation

Skloňování slova masturbace dostalo úplně jiné rozměry. O té mužské se hovořilo šeptem, o existenci ženské nikdo pomalu nevěděl. Slušně vychovaná dívka tedy rozhodně ne! A jestli pocítila nějaké podivné nutkání, naučená trapnost před sebou samou jí možná v lecčems zabránila.

Onanie? Žádná nouzovka!

V současnosti je situace jiná. Nechci napsat zcela ani úplně, protože se radikálně změnila jen v pohledu na masturbaci mužskou. Jestliže se některého pána tvorstva zeptáte, zda tuto činnost provozuje, s největší pravděpodobností vám zcela bez uzardění a dalo by se říci, že i hrdě přitaká.

Tato praktika už totiž dávno není zařazena do nouzových a přechodných aktivit v době, kdy chybí sexuální partnerka, ale je na ni pohlíženo jako na samozřejmou a úplně normální doplňkovou aktivitu k párovému sexu. Zkuste se zeptat toho svého!

Ženy se stydí

Na ženskou masturbaci je sice oficiálně pohlíženo stejně, prakticky to však tak veřejně nefunguje. Už jste se zkoušeli zeptat kamarádek, zda ji provozují? Že jste nesebrali odvahu? Já ano, ale většinou to dopadlo sdělením, že se o tom bavit nechtějí, nebo rázným popřením. S pravdou se svěřila jen Alena s Martinou.

Alena (37) – podruhé vdaná

S masturbací zkušenosti mám, i když ne nijak pravidelné. Na základní škole jsme to zkoušely s kamarádkou pomocí proudu vody ve sprše (každá sama doma) a fungovalo to skvěle. Jen jsme nevěděly, že se tomu pocitu říká orgasmus. Pak jsme se o tom spolu bavily a sdělovaly si pocity. Tenkrát, bylo nám asi deset, jsme se nestyděly, protože jsme ani jedna nevěděly, o co jde.

To jsme zjistily až po několika letech a pak nám před sebou bylo trochu trapně. V dospělosti jsem se k tomu uchylovala jen někdy. Buď v případě dlouhé sexuální abstinence, například při rozchodu s prvním manželem, nebo paradoxně ve chvíli, kdy jsem byla hodně zamilovaná a nemohla se svého objektu lásky nabažit (s druhým manželem).

Martina (40) – svobodná, čerstvě zamilovaná

Masturbace? Přiznám jen tolik, že si při sexu trochu pomáhám sama rukou. Partnerovi to nevadí a já si tak zaručím, že orgasmu dosáhnu vždycky. Když to nedělám, mám s orgasmem docela problém.

Muži to chtějí určitě

Muži často přiznávají, že představa masturbující partnerky je dokáže pěkně nažhavit. I kamarádka Lenka si totiž stěžovala, že ji její milý občas vybízí, aby mu takové divadélko sehrála. Všechny se ale shodly v tom, že se jich už pár mužů zvědavě vyptávalo, jestli se k této praktice někdy samy uchylují. Ani jedna však neposkytla kladnou odpověď, i když by se prý něco určitě našlo.

Zato muži v tomto ohledu zábrany rozhodně nemají a každý se hrdě přizná, že si autoerotiku s chutí užívá. A to mnohdy častěji než plnohodnotný sex. Konečně totiž nastala doba, kdy se můžou k něčemu takovému přiznat beze strachu nejen z odsouzení, ale i tvrdého trestu. Doby totiž této soukromé slasti dříve nebyly vůbec nekloněny, křesťanství onanii postavilo na úroveň trestného činu a těžkého hříchu.

Boj proti masturbaci

Od 18. století byla navíc masturbace spojována s mentálními a fyzickými nedostatky. Přední lékaři, vědci, filosofové a náboženští vůdci věřili, že šílenství, problémy s viděním a sluchem, epilepsie, mentální retardace a běžné zdravotní problémy byly vyvolány masturbací. Obviněno z ní bylo 60 % všech nemocných. Není se proto proč divit, že obavy lidí z onanie byly veliké, a tak se konstruovala různá zařízení, která měla onanistu od jeho činnosti odradit.

m<< Železné brnění na kašpárka

Mezi lety 1856 a 1932 Americká patentová kancelář udělila 33 patentů vynálezcům anti-masturbačních přístrojů. V každé domácnosti měli rodiče nachystánu některou z nočních pastí na příliš odvázaného synka nebo dceru. Příklady pro chlapce:

1. Jednoduché svázání řemeny, aby se jedinec nemohl dotýkat intimních partií.

2. Korzet vyrobený z kůže a železa byl vyroben v roce 1831. Skládal se z železné tuby na penis a železných pruhů, aby se chlapec nemohl dotýkat varlat.

3. Kruh s nádory. Byl vyvinut proti nočním polucím. V roce 1950!

4. Spermatorrhea obvaz. Přidržoval penis pevně přitažený, aby nemohl dostat erekci.

5. Stephensonův spermatický pás byl patentovaný v roce 1876. Penis se uložil do kapsy, natáhl se a přivázal mezi nohy, což znemožnilo erekci. Později byl ještě vylepšen o železné bodáky, které píchaly každého vstávajícího neposedu.

 6. Bowenův přístroj vypadal jako nádoba, která se dala na žalud penisu a přivázala se za stydké chloupky s pomocí řetízků a sponek. Když nositel dostal erekci, vytrhávalo to bolestivě chloupky.

7. Klec. Příručka medicíny v roce 1885 nabízela železnou klec která se navlékla na mužské genitálie.

8. Přístroj Dr. Moodieho pro hochy. Skládal se z tuby pro penis, která měla otvor na straně, který sloužil na močení.

9. Penis chladící nástroje. Tyto nástroje ochlazovaly přicházející erekci buď vzduchem, nebo vodou. Patentovány byly v roce1893. Penis se vložil do skulinky mezi páčky tak, aby se při erekci roztáhly, a tím umožnily z rezervoáru přítok studené vody, která horké mužství zase zchladila.

10. Sexuální brnění byla bunda s koženými kalhotami držícími velký kus železného krytu. Dírkování v krytu dovolilo močit, pro velkou potřebu se odmykala zadní dvířka.

Onanie u chlapců z odborného článku z roku 1906

Onanií zmalátní i ochabne člověk dospělý. Tím spíše uškodí neřestí tělu mladistvému, jež dosud nedosáhlo svého rozvoje. Prostopášnému dítěti ani nelze dospěti v muže. Špatně roste, svaly nesílí, anebo, jestli byly již silnější, ztrácejí se, hlas pozbývá zvučnosti a později nedostává se ani síly ke vzrůstu vousů. Oči bývají hluboko zapadlé, pod nimi objevují se temné kruhy, pleť obličeje bývá bledá, ruce vlhké a studené, paměť ochabuje, každá větší námaha tělo jeho velice vysílí, tělo se hrbí, chůze stává se plouživou, nic takového mladíka netěší, stává se nevrlým, popudlivým, ba i za dne velice ospalým, vyhýbá se lidem a mluví-li s někým, upírá zrak k zemi, jako by se obával, aby mu z očí nevyčetl jeho nectnost. Kdo nebyl již od narození příliš bystrého rozumu, stává se politováníhodným blbcem, ten, kdo nadán byl vlohami, těžko pak chápe a nedbá o učení. Onanista bývá velmi choulostivým, snadno se nachladí a hned dostane rýmy. Kromě toho trpívá tlučením srdce, které zvláště v noční době se dostavuje. Vyšetřující lékař shledá skoro vždy u onanistů rozšířené srdce. Nezřídka onanista trpí též obtížemi žaludečními, špatným trávením a někdy silnými průjmy.

Onanie u dívek od sexuologa Oldřicha Pšeničky  z let před 2. světovou válkou.

V dětství, když onanie ještě není výrazně spojena se sexualitou, je onanie u děvčátek jen řídká, stejně jako u chlapců. Děvčátka mohou onanovat již v předškolním věku.

z<< Protimasturbační pás pro ženy

Mnohdy k tomu přispívá nedostatečná hygiena. Jejím následkem je lehký zánět v oblasti zevních pohlavních orgánů (především malých stydkých pysků), který působí svědivě a vynucuje si tření rukou. Podobně působí drobná cizí tělíska. Předškolní děti začnou také onanovat, když při ležení v posteli náhodně objeví, že doteky zevních pohlavních orgánů jsou příjemné. Dívka, která onanuje, si může zavléci do krajiny pod velkými stydkými pysky infekci. Zlozvyk onanie, pokud přetrvává až do dospělosti, může být příčinou nesnází při hledání souladu při pohlavních stycích manželů. Příčina je v tom, že žena si zvykla na určitý způsob sexuálního vydražďování, kterého nelze docílit při přirozeném spojení pohlavních orgánů muže a ženy.

Řešíte doma masturbaci?