Patříte k ženám, kterým praská šatník ve švech, a nedokážou nic vyhodit? Nebo k těm, které v něm čas od času udělají čistku? Jaký je další osud vyřazených věcí? Skončí v popelnici, přešijí se, shoří v kotli, nebo se darují dál? Pojďte o tom dát řeč.

wardrobe

K dnešnímu tématu mě nepřímo přivedla stylistka Žaneta. Když jsem přemýšlela, jestli bych si ji pustila do své skříně, okamžitě mě napadlo, že bych napřed musela udělat vlastní předvýběr. Já totiž patřím k ženám, které oblečení moc nevyhazují, takže mám pochopitelně plnou skříň, ale asi bych nesnesla, aby někdo něco vyhodil za mne.  Už se vidím, jak se s ní tahám o každý svršek a obhajuju právo na jeho nekonečný život.

Rozhodně nezastávám heslo: „Co na sebe nevezmeš rok, bez milosti vyhoď!“ Už se mi mockrát vyplatilo, že jsem takovou věc ušetřila, a po nějakém roce ji znova vytáhla. A vůbec. Jsem zásadně proti plýtvání a vyhazování!

Ale uznávám, že je občas zdravé udělat pořádek a něčeho se zbavit. Zvláště oblečení po dcerách. Znáte to, mladé holky chtějí stále něco nového, a tak si kupují hadříky, které dlouho nevydrží. Když už se musím zbavit nějakého oblečení, které nenosím, a vím, že v budoucnu nosit nebudu, věnuji je na charitu. V naší ulici je k tomu účelu přistaven kontejner. Nevím, jaký je další osud svršků, ale hřeje mě vědomí, že by mohly ještě někomu posloužit.

  • Také se nerady loučíte s věcmi, které vám léta sloužily?
  • Je vám líto vyhodit oblečení, které vám tak slušelo, ale už vyšlo z módy?
  • Máte ve skříni kousky, které jsou jako nové, ale nějak vám nesedí?
  • Skříně se vám plní, ale stále nosíte pár věcí dokola?
  • Děláte pravidelné probírky svého šatníku?
  • Co děláte s věcmi, ze kterých vyrostly vaše děti?
  • Kde obvykle končí?
  • U známých, v bazaru, na dobročinné účely,  v popelnici?

Napište nám na známou adresu: redakce@zena-in.cz

Co vám dnes nabídnu za příspěvek? Mini sadu pro rozjasnění pleti značky Mary Kay Najdete v ní masku, emulzi a čelenku. K tomu jako bonus krásnou šifónovou šálku

cena