Možná vás napadne otázka, proč se zabývat punčochami, když je léto a chodíme naboso. Ale co když musíme dodržovat  dress code? Nebo máme boty s otevřenou špičkou, ale bez punčoch si připadáme „nedokonalé“. Myslím, že je to docela zajímavé téma, které bychom mohly v dnešní Škole stylu probrat.

Je parné léto a dokonce i zapřisáhlé „kalhotářky“ se převlékly do sukní a šatů. Výhody těchto kousků oblečení netřeba zdůrazňovat. K nim si obujeme pohodlné sandálky nebo boty s otevřenou špičkou a bude nám hej.

toe

Ale co když se ocitneme v situaci, kdy jsme „nucené“ mít punčochy? Ať už to vyžaduje pracovní dress code, jsme hostem na svatbě, nebo nás čeká nějaká luxusní společenská událost.

Existuje nějaké řešení, které by vyřešilo otázku elegance i pohodlí?

Kombinace sandálů a punčoch je klasickým módním trapasem, ale skvělou volbou můžou být lodičky s otevřenou špičkou. Mám na mysli lodičky s „kapkovým“ otvorem ve špičce, které nepůsobí tak „obyčejně“ jako klasické lodičky, a přitom jsou společensky přijatelné a hodí se k formálnějším příležitostem. Pokud budou ještě tělové barvy a na mírné platformě, kouzelně vám prodlouží nohy.

botyA teď jsme se konečně dostaly k těm punčochám. I ta sebelepší pedikúra a dokonale nalakované nehty si s punčochami „nerozumí“. „Závoj“, který vytváří punčocha na prstech nohou, vypadá mírně řečeno nepěkně.

Pokud musíte mít punčochy v parném létě, (ať už z důvodů estetických nebo společenských), zkuste se poohlédnout po speciálních punčochách s otevřenou špičkou. Trochu připomínají „žabky“ a mají anglické označení “open toe tights”.

Už jste o takových punčochách někdy slyšely? Byly by pro vás vítaným řešením, nebo je považujete za zbytečnost?

Klikněte na naši anketu:

Čtěte také:

Reklama