Suché a popraskané plosky nohou nejsou ani hezké, ani příjemné. Mohou bolet a narušená kožní bariéra se stává vstupní branou pro bakterie. Kromě jmenovaných faktorů škodí kůži na nohou také nevhodně zvolená obuv, která neposkytuje noze dostatečnou oporu, nebo nadváha. Kila navíc totiž vyvíjejí na pokožku velký tlak a ta praská.

Samozřejmostí by měla být pravidelná pedikúra, při které se stará a popraskaná kůže odstraní. Existují nejrůznější přípravky a dobrým pomocníkem je také pemza. Základem všeho je ovšem dostatečná hydratace pomocí mazadel.

Nejen chodidla je zkrátka nutné pravidelně mazat, a tím zvláčňovat. Jednou týdně lze krém na nohy použít i jako masku. Jemné nohy vám zajistí, když kůži řádně promažete a nohy s vrstvou krému necháte přes noc hydratovat v ponožkách.

Vše pro ošetření pokožky na nohou a v perfektní kvalitě vyrábí česká firma Chemek laboratoře, spol. s r.o., a to už od roku 1992. Jejich výrobky seženete na stránce www.chemek.cz nebo v některých lékárnách. Po čem se určitě vyplatí sáhnout?

Vyživenou a hebkou pokožku dokáže zajistit Regenerační a hydratační krém na nohy. Ten působí navíc jako prevence zrohovatění pat. Bojovníka proti suché kůži z něj dělají přírodní složky v podobě jojobového oleje, včelího vosku, vitaminu E, d-panthenolu, výtažků z Aloe Vera, pšeničných klíčků, arniky a kaštanu koňského.

Nejen pro ty, kteří podcenili prevenci a potýkají se se zrohovatělou kůží, vyrábí Chemek Gel k ošetření zrohovatělé pokožky na nohou. Obsahuje mimo jiné jojobový a avokádový olej a tyto přísady opravdu do hloubky zvláčňují, změkčují ztvrdlou pokožku a uvolňují vrstvy zrohovatělé buňky.

Trefou do černého je také TOPDERM zvláčňující emulze. Ta zabraňuje vysušování pokožky spojené s rohovatěním. Její silnou složkou jsou zejména hydratační přísady, jako je urea a Laktil komplex.Ocení ji také diabetici, kteří mívají s těmito jevy problémy. 

Extra tip: Pravděpodobně ještě více než nohy používáme každý den ruce. Tahání nákupů, mytí nádobí, venkovní počasí, práce a další činnosti se rovněž negativně podepisují na kvalitě a stavu pokožky. Chemek naštěstí myslí i na ruce, a to prostřednictvím TOPDERM krému na problémovou pokožku rukou. Krém zabraňuje dehydrataci pokožky, rohovatění a vzniku prasklin. 

Foto: Shutterstock, Chemek

Reklama