Minulý týden jsem vám do textu schoval jedno jméno a k němu jsem vám položil otázku. Nyní vám prozradím, o koho šlo, jaká byla správná odpověď a kdo všechno správně odpověděl!

Zde bylo zadání soutěže: Záhada na pondělí

Řešení, když jste si pozorně přečetly text, našly jste několik překlepů. Když vás to trklo, vypsala jste si přebývající písmenka a dalo vám to dohromady jméno inuitského potomka šamanů.

Jednalo se o jméno HIVSHU. Když jste si ho zadaly do strýčka nebo jinam, nalezly jste bezpočet odkazů, včetně několika v českém jazyce, na kterých jste se mohly dovědět, že HIVSHU se chlubí tím, že je potomkem odvážného polárníka jménem Robert Edwin Peary.

A to byla správná odpověď. Uznám všechny varianty jeho jména.

Pro zajímavost, odpovědělo 72 z vás a špatných bylo 20 odpovědí! Vyskytovaly se tam jména jako Nansen nebo Eskymo Welzl. Nejčastější byla chyba, že jste neodpověděly na otázku, a zadaly jste jméno, které jste zjistily.

Všem, které správně odpověděly, gratuluji a zde zvěčňuji jejich jména pro věčnou slávu!

Alena Dohnalová, Allma, AnteaX, arminka, babca, black.bird.third, Bobánek, brody, dadma, daska59, datura, dolinka, enka1, ewa2305, gaguška, glady, H.Eva, Jana123456789, Januše, jarne, jetelinka, Jindriska8, Jiru, JITA72, Kahomar, ladouch, lenig, makahi, marde, Miroslava Gregorová, Monde, novorolacka, OlgaMarie, orsulikova, Pajinka, prababka, samecka, Sard, setury, silnystrom, stonehod, tajnostii, tauferova monika, telelot, tetička25, Tipka, Triga, Tulinka, vitej, Vivian, zsuzsika, Žofie

Reklama