Včerejší soutěž byla sice jednoduchá, ale vyžadovala mnoho tvůrčího myšlení. Proto všem, které odpověděly správně, gratuluji.

A nyní k řešení.

Věděly jste, že máte najít tři jména žen.

Zadání bylo: Tady

A6, Á3,G1, H1, CH1, I4, J2, K1, L5, N3, O4, P1, R1, Ř1, S1, T1, U1, V3

Všechna tři jména jistě znáte a jsem přesvědčen, že většina z vás je považuje za dámy s velkým D na začátku. Prozradím jen, že dvě ze tří ještě žijí a jedna nemá za rodnou řeč češtinu, přestože nyní mluví obstojně česky. Dvě byly, nebo jsou herečky, a třetí herečkou nebyla, nebo není, ale v televizi byla, nebo je vidět docela často.

Co znamenají ta čísla za písmeny, snad nemusím podrobně vysvětlovat, domnívám se, že je to očividné. Když složíte všechna tři jména, nezbude vám ani jedno písmenko volné.

Řešení:

Číslo u každého písmene znamená kolik těch písmen dohromady ty tři jména obsahují. Věděly jste že krátkých písmen A je tam 6, písmeno U jen jednou  a tak dále. Stále je to, ale poměrně náročné, a proto jsem vybíral i jména, která vám to mohla zjednodušit. Třeba písmeno G. No zkrátím to, těch úvah jak přijít na to, o koho se jedná mohlo být více. Třeba dvě jména musely končit OVÁ.

Když jste vše daly dohromady a žádné písmenko vám nezbylo vyšla vám tři jména:

Olga Havlová, Jiřina Jirásková, Chantal Poullain

Všem které odpověděly dobře ještě jednou gratuluji!!! Jste chytré a úžasné.

A těm, kterým to tentokráte nevyšlo: nezoufejte, vy jste také chytré, jen jste neměly svůj den. Ale příští čtvrtek to už určitě vyjde!

Tak krásný den

Reklama