Skoro každá žena pozná nepříjemné příznaky vaginální mykózy. Svědění, pálení, zarudnutí, dráždění pochvy a zevního genitálu a nepříjemný výtok. To je signál pro nutnou léčbu, aby se příznaky nestaly ještě nepříjemnějšími a nevedly k chronické mykóze, pokud je nebudeme léčit.

Okamžitým řešením je přípravek Gyno-Pevaryl – antimykotikum pro léčbu vaginální mykózy.
Pokud jste si jistá, že trpíte vaginální mykózou a zvláště v případech, kdy lékařská péče není okamžitě dostupná, můžete se velmi rychle zbavit nepříjemných příznaků použitím přípravku Gyno-Pevaryl.

Je to účinný volně prodejný lék, který si v dnešní době můžete koupit v lékárně.
Gyno-Pevaryl léčí přímou příčinu onemocnění – infekci.
Gyno-Pevaryl jsou ovule určené k zavádění do pochvy. V balení s označením Gyno-Pevaryl 150 naleznete tři ovule. V případě, že infekce způsobující vaginální mykózu napadne i zevní genitál, pak je tu Gyno-Pevaryl 150 COMBIPACK, který obsahuje navíc i léčebný krém. Léčebný krém je k použití na zevní genitál, popřípadě pro partnera.

Jaký je postup při užívání ovulí Gyno-Pevarylu?

1) Stejně jako u jiných volně prodejných léků si dobře přečtěte příbalovou informaci.
2) Užívejte Gyno-Pevaryl přesně podle příbalové informace a vždy užijte celou léčebnou dávku, i když příznaky odezní dříve a vy máte pocit, že je další léčba zbytečná. Pokud neužijete celou dávku, infekce se může znovu objevit.
3) Jestliže nepocítíte během tří dnů, po které se ovule užívají, zlepšení, kontaktujte svého gynekologa a domluvte se s ním na dalším postupu.
4) Během léčby se nedoporučuje používat tampony, protože mohou absorbovat účinné látky léku. Nesnažte se ulevit svým obtížím škrabáním, můžete tím způsobit další podráždění a rozšiřování infekce.
5) Pokud současně s Gyno-Pevarylem užíváte i další léky, konzultujte to s lékařem. Některé léky mohou způsobit vyšší náchylnost k poševním mykózám.
6) Dojde–li během léčby k nežádoucím účinkům, vyhledejte co nejrychleji lékařské ošetření.
7) Pokud jste těhotná, nebo se domníváte, že jste těhotná, před užíváním léku navštivte lékaře.
8) Pokud vynecháte den v léčbě, je třeba začít opět plnou léčbu od začátku, neboť nedošlo ke kompletnímu odstranění mikroorganismů.
9) Po úspěšném ukončení léčby je lépe počkat nejméně dva dny s pohlavním stykem. Není doporučeno používání kondomů v průběhu léčby, protože některé látky obsažené v léčivých přípravcích mohou oslabit stěnu kondomu a snížit jeho spolehlivost.
 
Pokud si nejste jistá, že máte vaginální mykózu, navštivte svého gynekologa.

Pokud to víte, můžete použít Gyno-Pevaryl.

Jestli vás poševní mykóza trápí, informace o rychlé léčbě a okamžité úlevě si můžete přečíst ZDE: