Nechtěný únik moči, pomočování, inkontinence - každému z nás se vybaví tento nepříjemný problém.

Inkontinence vede k hygienickým, sociálním i společenským problémům a většinou způsobuje snížení kvality života ženy. Právě snížená kvalita života je častým důvodem, který ženy vede k návštěvě lékaře. Některé ženy se ale za svůj problém stydí, nechtějí o něm mluvit a dlouho návštěvu odborníka odkládají. Bohužel se díky tomu jejich problém zhoršuje a jeho následná náprava pak trvá déle.

Dobrá zpráva - stresová inkontinence se dá léčit

Inkontinencí, kterými můžeme trpět je několik druhů a ne vždy je ve znamení marného boje. Inkontinence stresová, která často postihuje i mladé ženy se dá úspěšně léčit. Jde vždy o působení několika vhodně zvolených aktivit, které lékař vyhodnotí jako účinné. Jsou to aktivity jako pravidelné cvičení, posilování pánevního dna mnoha způsoby, léky a nově u nás distribuovaná zdravotnická pomůcka IncoStress®. Typy inkontinence najdete ZDE.

Inco

Pomůcka IncoStress® byla vynalezena ve Velké Británii, kde ji s velkým úspěchem vyzkoušely tisíce žen, jež trpěly stresovou inkontinencí. Stala se praktickou a účinnou součástí úspěšné léčby stresové inkontinence. Minulý rok se dostala na náš trh, je volně prodejná v síti lékáren a na www.urogyn.cz

IncoStress® je navržena pro dospělé ženy bez ohledu na věk, které trpí stresovou močovou inkontinencí.

Jak funguje? Posiluje pánevní dno zevnitř

Zavádí se do pochvy (stejně jako tampon), kde se přirozeně umístí proti močové trubici (trubice, kterou vytéká moč z močového měchýře). Tento lehký tlak ovlivňuje nedobrovolný únik moči a obnovuje přirozenou anatomickou polohu měchýře a tím zabraňuje projevům stresové inkontinence. Jeho unikátní tvar způsobuje lehkou námahu svalstvu pánevního dna, což při pravidelném používání napomáhá k jeho opětovnému posílení. Pozor! Pomůcka nenahrazuje cvičení! Nejedná se o pomůcku určenou ke cvičení pánevního dna a uživatelce je proto doporučeno, aby rovněž prováděla cvičení k posílení svalů pánevního dna.

Protože vás jistě budou zajímat praktické detaily, přinášíme vám podrobný popis pomůcky IncoStress®:

Jak si správně zavést pomůcku IncoStress®: Je to jednoduché, zavedete IncoStress® do pochvy (nejprve širší částí) tak vysoko, jak to jen bude možné. V některých případech bude užší konec úplně skryt v pochvě, vždy však bude dosažitelný, aby jej bylo možno vyjmout. Můžete vnímat přítomnost prostředku IncoStress®, avšak nebude to nepříjemné. Na druhé straně, pokud byste pociťovala jakékoliv nepohodlí, vyjměte prostředek, opláchněte a znovu zaveďte. Po zavedení poskytuje IncoStress® zřetelnou podporu měchýře a močové trubice. Vyjmutí je stejně jednoduché: jemně vytáhnete IncoStress® pomocí vlákna (tenké části IncoStressu).

Použití pomůcky IncoStress®

IncoStress® je třeba každý den vyjmout, očistit a prohlédnout. Lze jej užívat po dobu 3 měsíců. Pokud je prostředek používán pouze občasně, lze jej užívat až maximálně 6 měsíců.

IncoStress® je možno používat také ve spánku

Pomůcka by se neměla používat nepřetržitě. Po 8 hodinách je doporučeno ji vyjmout omýt a ponechat mimo tělo nejméně po dobu jedné hodiny. Můžete ji ale používat podle sebe, jak je to pro vás vhodné a příjemné. Odborníci doporučují její vyjmutí před vykonáním malé či velké potřeby.

Další odpovědi na otázky, které vás zajímají najdete na této stránce.

Zaujala vás tato pomůcka pro léčbu stresové ikontinence? Její použití má skvělé výsledky, až jedné třetině žen se stav stresové inkontinence zlepší natolik, že není nutná operace pánevního dna - které je krajním řešením problému inkontinence žen.

Názor redakce:

Pokud vás inkontinence trápí, je určitě nutné navštívit odborníka a je dobré tuto pomůcku vyzkoušet. Často oddalujeme vyšetření, nechceme se problémem občasných úniků malého množství moči zabývat, myslíme si, že je na všechno dostatek času. Najednou je stav horší, musíme sáhnout po inkontinenčních vložkách, vystavujeme se diskomfortu a intimních problémů. Náprava je těžší než kdybychom problém řešily v počátcích. Proto jednoznačne doporučujeme pomůcku, kterou vyzkoušela řada žen s úspěchem. Je lepší zadržovat v pochvě zdravotnickou pomůcku IncoStress®, než s obtížemi udržet moč. :)

Urologická ambulance v Praze

IncoRádi bychom vám představili specializovanou urologickou ambulanci, která se zabývá všemi problémy močového měchýře, obzvláště diagnostikou a léčbou stresové inkontinence. Ambulanci v loňském roce založili urologové MUDr. Václav Ptáček a MUDr. Jiří Musil. Každé klientce, díky špičkovému vybavení, zde provedou podrobná fyzikální vyšetření, urodynamické vyšetření a pokud je třeba, další doplňková vyšetření. Kromě známých a všech dostupných možnostech léčby vám mohou doporučit léčebnou pomůcku IncoStress®, která napomáhá vyléčení stresové inkontinence (o pomůcce více na www.urogyn.cz). Díky použití této pomůcky se může 30 % žen zcela zbavit stresové inkontinence.
Pokud nejste z Prahy a potřebujete se poradit se svým problémem, můžete se obrátit na on-line poradnu, ve kterém vám odpoví MUDr. Jiří Musil - poradnu najdete zde.

Urologická ambulance

Oblouková 837/7, Praha 10
Pro objednání volejte: pondělí 271 008 805 nebo 271 008 801. Stránky ambulance, poradna lékaře: www.urogyn.cz

Reklama